Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Lanvis tabletki

  • Lanvis to jeden z leków przeciwnowotworowych. W jego skład wchodzi tioguanina (cytostatyk) odpowiadający za zredukowanie dolegliwości związanych z występowaniem białaczek (np. szpikowej i limfoblastycznej).
  • Lanvis tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
tioguanina (tioguaninum)

Wskazania:
Lek stosować w przypadku ostrych białaczek, szczególnie szpikowej i limfoblastycznej oraz długotrwałej białaczki granulocytowej (w ramach monoterapii albo terapii skojarzonej z innymi cytostatykami).

Działanie:
Preparat działa na bazie tioguaniny, czyli cytostatyka, stanowiącego sulhydrylową pochodną guaniny. Wykazuje właściwości jak antymetabolit dla zasad purynowych. Substancja czynna zostaje aktywowana do nukleotydu, kwasu tioguanylowego. Odpowiada za blokowanie procesu tworzenia się puryn de novo oraz interkonwersji nukleotydów purynowych. Składnik aktywny jest także wbudowywany do kwasów nukleinowych. Badania wskazują, że wbudowanie tioguaniny do DNA sprzyja cytotoksyczności preparatu. Po zastosowaniu preparat w ciągu 2-4 h osiąga najwyższy poziom we krwi. Ulega szybkiej metabolizacji w wyniku metylacji do 2-amino-6-metylotiopuryny oraz dezaminacji do 2-hydroksy-6-merkaptopuryny i potem zostaje utleniony (przede wszystkim do kwasu 6- tiomoczowego). Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku (szczególnie na tioguaninę)
- ciąża (zwłaszcza I trymestr)

Dawkowanie Lanvis:
Stosować doustnie pod ścisłą kontrolą lekarza specjalisty w dziedzinie onkohematologii (posiadającego doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju przypadków chorobowych). Przeważnie u osób dorosłych zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 100-200 mg/m2 pc./24h. Dzieciom należy podawać dawki zbliżone do dawek aplikowanych u dorosłych pacjentów w przeliczeniu na powierzchnię ciała.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel