Lamitrin S tabletki do sporządzania zawiesiny

  • Lamitrin S jest jednym z leków przeciwdrgawkowych. Swoje działanie zawdzięcza zawartości lamotryginy. Łagodzi ataki charakterystyczne dla padaczki oraz chroni przed występowaniem epizodów depresyjnych (przy chorobie afektywno-biegunowej).
  • Lamitrin S tabletki do sporządzania zawiesiny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lamotrygina (lamotriginum)

Wskazania:
Preparat zaleca się podawać:
- w ramach profilaktyki epizodów depresyjnych w czasie przebiegu choroby afektywno dwubiegunowej u osób dorosłych
- przy padaczce i towarzyszących jej atakach częściowych i uogólnionych, w tym atakach toniczno-klonicznych (leczenie skojarzone bądź monoterapia); a także atakach padaczkowych związanych z zespołem Lennoxa-Gastauta (leczenie skojarzone) u osób dorosłych i młodzieży od 13 roku życia
- przy padaczce i towarzyszących jej atakach częściowych i uogólnionych, w tym atakch toniczno-klonicznych oraz atakach związanych z zespołem Lennoxa-Gastauta (terapia skojarzona) i typowych atakach nieświadomości (monoterapia) u dzieci od 2 do 12 roku życia

Działanie:
Preparat przeciwdrgawkowy zawiera w swoim składzie lamotryginę znaną z tego, że działa blokująco wobec kanałów sodowych bramkowanych napięciem (w zależności od stosowania i napięcia). Substancja czynna skutecznie blokuje wydzielanie glutaminianu i powtarzających się ze znaczną częstotliwością wyładowań komórek nerwowych. Zostaje szybko i całkowicie wchłonięta z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu (przede wszystkim na lamotryginę)

Dawkowanie Lamitrin S:
Stosować doustnie. W profilaktyce epizodów depresyjnych w czasie monoterapii albo leczenia skojarzonego preparatami, które nie oddziałują na metabolizm lamotryginy zaleca się na początku stosowanie dawki wynoszącej 25 mg x 1/24h przez pierwsze 14 dni. Potem podawać 50 mg/24h przez kolejne 14 dni. Później 100 mg/24h przez 7 dni. Jako dawkę podtrzymującą przeważnie stosuje się 200 mg/24h. U dzieci w wieku 2-12 lat w ramach monoterapii  (w czasie kuracji leczniczej typowych ataków nieświadomości) rozpoczynać od dawki wynoszącej 0,3 mg/ kg mc./24h w 1 albo w 2 dawkach podzielonych przez pierwsze 2 tygodnie, a później 0,6 mg/ kg mc./24h w 1 bądź w 2 dawkach podzielonych przez następne 14 dni. Potem dawka powinna być zwiększana o nie więcej niż 0,6 mg/ kg mc. co 7-14 dni aż do uzyskania odpowiedniej odpowiedzi organizmu. Jako dawkę stabilizacyjną stosować 1-10 mg/ kg mc./24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel