Lameptil S tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej

  • Lameptil S to preparat doustny przeciwdrgawkowy. W jego skład wchodzi bloker kanałów sodowych bramkowanych napięciem, czyli lamotrygina. Przeciwdziała występowaniu epizodów depresyjnych w przebiegu zaburzeń afektywno dwubiegunowych.
  • Lameptil S tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lamotrygina (lamotriginum)

Wskazania:
Zaleca się wykorzystywanie leku u osób dorosłych i dzieci od 13 lat napadów częściowych i uogólnionych, w tym napadów toniczno-klonicznych (w ramach leczenia skojarzonego albo monoterapii); napadów padaczkowych mających związek z zespołem Lennoxa-Gastauta (leczenie skojarzone) oraz u dzieci od 2 do 12 lat przy napadach częściowych i uogólnionych, w tym napadach toniczno-klonicznych oraz napadach mających związek z zespołem Lennoxa-Gastauta (terapia skojarzona) i typowych napadach nieświadomości (monoterapia). Preparat wskazany również u osób dorosłych w profilaktyce epizodów depresyjnych występujących w przebiegu zaburzeń afektywno dwubiegunowych.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do sporządzania zawiesiny doustnej. Zaliczany jest do kategorii leków przeciwdrgawkowych. Działa na bazie lamotryginy, która stanowi bloker kanałów sodowych bramkowanych napięciem (w zależności od stosowania i napięcia). Odpowiada za zatrzymywanie powtarzających się ze znaczną częstotliwością wyładować komórek nerwowych i blokuje uwalnianie glutaminian.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe preparatu (zwłaszcza na lamotryginę)

Dawkowanie Lameptil S:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych i dzieci od 13 lat w ramach monoterapii leczenie należy rozpoczynać od dawki wynoszącej 25 mg x 1/24h przez pierwsze 14 dni, później 50 mg x 1/24h przez następne 14 dni. Potem dawkę zaleca się zwiększać o nie więcej niż 50-100 mg co 7-14 dni aż do uzyskania wystarczającej reakcji organizmu. W ramach podtrzymywania efektu terapeutycznego stosować 100-200 mg/24h. Dzieciom w wieku 2-12 lat w ramach monoterapii  (podczas leczenia typowych napadów nieświadomości) na początku podawać 0,3 mg/ kg mc./24h w 1 lub w 2 dawkach podzielonych przez pierwsze 14 dni, a potem 0,6 mg/ kg mc./24h w 1 albo w 2 dawkach podzielonych przez następne 14 dni. Później dawkę zaleca się zwiększać o nie więcej niż 0,6 mg/ kg mc. co 7-14 dni aż do uzyskania wystarczającej odpowiedzi organizmu. W celu utrzymania efektu terapeutycznego stosować 1-10 mg/ kg mc./24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel