Lacydyna tabletki powlekane

  • Lacydyna jest jednym z leków hipotensyjnych. Wykazuje właściwości antagonistyczne wobec kanału wapniowego. Zawarta w nim lacydypina skutecznie obniża ciśnienie tętnicze krwi.
  • Lacydyna tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lacydypina (lacidipinum)

Wskazania:
Zaleca się podawać preparat osobom dorosłym w ramach monoterapii albo terapii skojarzonej z innymi preparatami przeciwnadciśnieniowymi, w tym z beta-adrenolitykami, diuretykami i inhibitorami ACE w przypadku pierwotnego nadciśnienia tętniczego.

Działanie:
Lek działa na bazie antagonisty kanału wapniowego, czyli lacydypina. Substancja ta charakteryzuje się właściwościami hipotensyjnymi. Jej działanie dotyczy prawie wyłącznie tkanki mięśniowej gładkiej naczyń krwionośnych. Powoduje rozszerzenie tętniczek obwodowych, które prowadzi do zredukowania oporu obwodowego. Skutkiem tych reakcji organizmu jest wyraźny spadek ciśnienia tętniczego. Po zastosowaniu doustnym składnik aktywny zostaje szybko wchłonięty z przewodu pokarmowego (co odbywa się w niewielkim stopniu). Maksymalny poziom lacydypiny obserwuje się po upływie 30-150 min od zażycia leku.  

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku
- zawał mięśnia sercowego oraz 30 dni od momentu jego wystąpienia
- ciężkie zaburzenia wydolności lewej komory serca
- zwężenie zastawki aorty
- niestabilna dusznica bolesna bądź wstrząs kardiogenny
- jednoczesne picie soku grejpfrutowego

Dawkowanie Lacydyna:
Stosować doustnie. U pacjentów dorosłych na początku leczenia należy stosować 2 mg x 1/24h. Dawkę można zwiększyć do 4 mg/24, a potem (jeśli jest taka potrzeba) do 6 mg/24h. Każda zmiana dawki powinna odbywać się w odstępie przynajmniej 3-4 tygodni. Zaleca się przyjmowanie tabletek na pusty żołądek albo podczas spożywania posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel