Reumelox 7,5mg x 20 tabletek

  • Reumelox to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Substancją czynną jest meloksykam, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Reumelox wskazany jest do objawowego leczenia bólów kostno-stawowych.
  • Reumelox 7,5mg x 20 tabletek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 28103
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
12,81 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancja czynna w jednej tabletce: meloksykam – 7,5mg. Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, skrobia kukurydziana żelowana, krzemionka koloidalna, sodu cytrynian, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.

Działanie:
Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Za jego skuteczność odpowiada meloksykam. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny, pochodna kwasu enolowego. Meloksykam jest preferencyjnym inhibitorem indukowanej cyklooksygenazy (COX-2), która odpowiada za syntezę prostaglandyn prozapalnych.

Zastosowanie:
Lek Reumelox przeznaczony do krótkotrwałego stosowania w objawowym leczeniu zaostrzeń bólów kostno-stawowych i mięśniowych w chorobach reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów. Może być stosowany jako kontynuacja zaleceń lekarza po zdiagnozowaniu choroby zwyrodnieniowej stawów, reumatoidalnego zapalenia stawów lub zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w temperaturze pokojowej, poniżej 25st. C, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić od światła i wilgoci.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną (także na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym kwas acetylosalicylowy) lub pozostałe składniki leku. Nie stosować w przypadku, gdy pacjent ma lub miał w przeszłości objawy alergii w postaci astmy oskrzelowej (świszczący oddech), polipów nosa (zatkanie nosa spowodowane obrzękiem błony śluzowej) wraz z towarzyszącym katarem, obrzęku naczynioruchowego lub pokrzywki, związane z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych; u pacjentów z czynną lub nawracającą chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy; u pacjentów z perforacją lub krwawieniami z przewodu pokarmowego związanymi z leczeniem innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi; u pacjentów z innymi krwawieniami lub krwawieniem z przewodu pokarmowego (krwawienia z żołądka lub jelit), krwawieniem z naczyń mózgowych; u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby; u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, u pacjentów niedializowanych; u pacjentów z ciężką niewydolnością serca; u dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia; u pacjentek w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane, w przypadku których konieczne jest natychmiastowe zaprzestanie stosowania: krwawienie z przewodu pokarmowego (krwawe wymioty lub stolce); napad duszności (trudności z oddychaniem); obrzęk twarzy; obrzęk jamy ustnej i (lub) gardła przejawiający się występowaniem trudności z połykaniem lub oddychaniem; wysypka lub uszkodzenie błony śluzowej. Często występują także: oszołomienie, ból głowy, niestrawność, nudności i wymioty, ból brzucha, zaparcia, wzdęcia, biegunka. Niezbyt często: niedokrwistość (zmniejszenie liczby krwinek czerwonych), zawroty głowy, senność, zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, nagłe zaczerwienienie twarzy, krwawienia z przewodu pokarmowego, wrzody trawienne, zapalenie błony śluzowej przełyku, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej (w tym wrzodziejące), przemijające zaburzenia wskaźników czynności wątroby (np. zwiększenie aktywności aminotransferaz lub stężenia bilirubiny), pokrzywka, świąd, wysypka, zatrzymanie sodu i wody, hiperkaliemia, zaburzenia wskaźników czynności nerek (np. zwiększenie stężenia kreatyniny lub mocznika).

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce lub według wskazań farmaceuty lub lekarza. Skonsultować z lekarzem zastosowanie leku po raz pierwszy. Do stosowania doustnego. Przyjmować raz na dobę podczas posiłku, popijając wodą lub innym płynem. Dorośli: zalecana dawka dobowa to jedna tabletka, czyli 7,5mg meloksykamu. Nie przekraczać dawki 15mg (2 tabletek) na dobę. Bez konsultacji z lekarzem lek można stosować maksymalnie 7 dni. Osoby w podeszłym wieku, u których występuje wyższe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych: zalecana dawka dobowa – 7,5mg. Pacjenci z niewydolnością nerek – nie należy przyjmować dawki większej niż 7,5mg na dobę. U pacjentów z łagodnymi lub umiarkowanymi zaburzeniami wątroby nie ma konieczności zmniejszania dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel