Latiteva krople do oczu

  • Latiteva to preparat przeznaczony do miejscowego użytku. Dzięki zawartości tymololu i latanoprostu obniża w sposób bardziej zdecydowany ciśnienie wewnątrzgałkowe niż w przypadku zastosowania wyłącznie jednego z tych składników.
  • Latiteva krople do oczu
Producent: Teva
Kategoria:Oczy, Uszy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
latanoprost (latanoprostum), tymolol (timololum)

Wskazania:
Stosować jako środek obniżający ciśnienie śródgałkowe u osób z jaskrą z otwartym kątem przesączania i nadciśnieniem ocznym (w sytuacji kiedy aplikowanie analogów prostaglandyn lub beta-adrenolityków nie dało wystarczających efektów).

Działanie:
Preparat zawiera dwie substancje aktywne, które odpowiadają za obniżenie ciśnienia śródgałkowego. Ich wspólne działanie obniża ww. ciśnienie w sposób bardziej skuteczny i wyraźny niż w przypadku podawania wyłącznie jednego z tych składników. Tymolol zaliczany jest do grupy nieselektywnych beta-adrenolityków, pozbawionych wewnętrznej aktywności sympatykomimetycznej. Substancja ta nie wykazuje swoistego działania błonowego. Jej działanie jest skutkiem ograniczenia produkcji cieczy wodnistej w nabłonku rzęskowym.  Latanoprost jest jednym z analogów prostaglandyny F2alfa. Stanowi selektywnego prostanoidowego agonistę receptorów FP. Odpowiada przede wszystkim za wzrost odpływu cieczy wodnistej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- schorzenia przebiegające z nadmierną reaktywnością dróg oddechowych
- rzadkoskurcz zatokowy
- wstrząs kardiogenny
- zespół chorego węzła zatokowego
- jawna niewydolność serca
- dissociatio sinoatriale
- blok przedsionkowo-komorowy II lub III° (bez wszczepionego rozrusznika)
- ciąża i okres laktacji

Dawkowanie Latiteva:
Stosować miejscowo, podając1 kroplę preparatu x 1/24h (aplikować do worka spojówkowego każdego chorego oka). Zaleca się stosować lek codziennie wieczorem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel