Latim POS krople do oczu

  • Latim POS krople do oczu to złożony lek przeznaczony do miejscowego stosowania. Zawiera składniki, które wspólnie powodują bardziej skuteczne obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego.
  • Latim POS krople do oczu
Producent: Ursapharm
Kategoria:Oczy, Uszy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
latanoprost (latanoprostum), tymolol (timololum)

Wskazania:
Lek należy stosować w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u osób z jaskrą z otwartym kątem przesączania i nadciśnieniem ocznym, jeśli miejscowe podawanie beta-adrenolityków albo analogów prostaglandyn nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Działanie:
Preparat charakteryzuje się złożonym składem. Działa na bazie dwóch substancji aktywnych, odpowiadających za obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego w efekcie różnych mechanizmów działania. Synergiczne działanie składników obniża ciśnienie śródgałkowe zdecydowanie skuteczniej i bardziej, w porównaniu do stosowania każdego z tych substancji osobno. Tymolol to nieselektywny beta-adrenolityk, pozbawiony wewnętrznej czynności sympatykomimetycznej. Nie posiada swoistego działania błonowego. Odpowiada za ograniczenie ciśnienia wewnątrzgałkowego w efekcie zmniejszenia produkcji cieczy wodnistej w nabłonku rzęskowym.  Latanoprost to analog prostaglandyny F2alfa. Stanowi wybiórczego prostanoidowego agonistę receptorów FP. Zwiększa odpływ cieczy wodnistej, co obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu (zwłaszcza na latanoprost)
- schorzenia, którym towarzyszy nadreaktywność dróg oddechowych
- bradykardia zatokowa
- zespół chorego węzła zatokowego
- jawna niewydolność serca
- wstrząs kardiogenny
- blok zatokowo-przedsionkowy
- blok przedsionkowo-komorowy II lub III° (bez wszczepionego rozrusznika)
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Latim POS:
Stosować miejscowo, podając1 kroplę preparatu x 1/24h (aplikować do worka spojówkowego każdego chorego oka). Najlepsze efekty obserwuje się w przypadku stosowania leku codziennie wieczorem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel