Metafen x 50 tabletek

  • Unikalne połączenie dwóch substancji aktywnych – ibuprofenu i paracetamolu. Dzięki nim lek Metafen skutecznie łagodzi bóle o różnej etiologii oraz zmniejsza gorączkę towarzyszącą przeziębieniu oraz innym zakażeniom wirusowym.
  • Metafen x 50 tabletek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 28031
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
25,37 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Każda tabletka zawiera: substancję czynną: ibuprofen – 200mg, paracetamol – 325mg. Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.

Działanie:
Lek doustny Metafen działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Zawiera aż dwie substancje aktywne. Jedną z nich jest ibuprofen należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który wykazuje obwodowe działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, a także przeciwzapalne. Natomiast paracetamol posiada ośrodkowe działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Zastosowanie:
Metafen to lek przeznaczony do stosowania w przypadku różnego rodzaju bólów: głowy, migreny, zębów, mięśni, kości i stawów, bólów menstruacyjnych, lędźwiowo-krzyżowych, pourazowych i nerwobóli oraz gorączki w przebiegu infekcji wirusowych, przeziębienia i innych chorób. Lek przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku uczulenia na paracetamol, ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku oraz na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowania w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ, ciężkiej niewydolności nerek i/lub wątroby, choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy (czynnej lub w wywiadzie); perforacji lub krwawień, również tych występujących po zastosowaniu leków z grupy NLPZ; ciężkiego nadciśnienia tętniczego, ciężkiej choroby układu sercowo-naczyniowego, tachykardii (przyspieszonej akcji serca), dławicy piersiowej, ciężkiej niewydolności serca; ciąży i karmienia piersią; jednoczesnego przyjmowania leków przeciwzakrzepowych oraz w skazy krwotocznej (skłonności do krwawień w obrębie np. skóry i błon śluzowych, nosa, układu pokarmowego); zatrzymania moczu, jednoczesnego przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2 oraz u pacjentów, u których występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; u dzieci poniżej 12 lat, w przypadku choroby alkoholowej.

Działanie niepożądane:
Podczas stosowania leku Metafen mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka i świąd, wymioty i biegunka. Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, szumy uszne, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, pokrzywka, rumień, zapalenie skóry. Bardzo rzadko: zaburzenia wskaźników morfologii krwi; powiększenie wątroby, zaburzenia czynności wątroby; rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno- rozpływna naskórka; wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroba Crohna, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, smołowate stolce, krwawe wymioty szczególnie u osób w wieku powyżej 65 lat; u osób nadwrażliwych mogą wystąpić ciężkie reakcje uczuleniowe, jak: obrzęk twarzy, języka, krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli; u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi podczas leczeniem ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, takich jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja.

Dawkowanie:
Do stosowania doustnego. Dorośli: jednorazowa dawka 1-2 tabletki, w razie konieczności przyjmować do trzech razy na dobę, jednak nie przekraczać dawki dobowej 6 tabletek. Dzieci w wieku powyżej 12 lat: przyjmować jednorazowo 1 tabletkę, w razie potrzeby powtarzać dawkę do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel