Coffepirine Tabletki od bólu głowy 450mg + 50mg x 12 sztuk

  • Połączenie dwóch substancji, czyli kwasu acetylosalicylowego wspomaganego przez kofeinę. Tabletki od bólu głowy Coffepirine 450mg+50mg działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie w przypadku bólów o różnej etiologii.
  • Coffepirine Tabletki od bólu głowy 450mg + 50mg x 12 sztuk
Producent: Marcmed
Kod produktu: 28515
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
3,33 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
1 tabletka zawiera: substancje czynne: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) – 40mg i kofeina (Coffeinum) – 50mg oraz substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, talk.

Działanie:
Kwas acetylosalicylowy należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Substancja ta wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek Coffepirine Tabletki od bólu głowy łączy działanie kwasu acetylosalicylowego wraz z kofeiną. Wpływa ona na nasilenie działania kwasu acetylosalicylowego. Wykazuje także umiarkowane działanie pobudzające na ośrodkowy układ nerwowy.

Zastosowanie:
Lek Coffepirine Tabletki od bólu głowy 450mg + 50mg przeznaczony do stosowania w przypadku różnego rodzaju bólów o lekkim i umiarkowanym nasileniu: bóle głowy, reumatyczne, mięśni, nerwobóle, bóle zębów.

Informacje dodatkowe:
Należy zachować ostrożność oraz skonsultować się z lekarzem w przypadku pacjentów, u których występuje nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne; u pacjentów z chorobami alergicznymi (astma oskrzelowa, katar sienny, polipy śluzówki nosa); u pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe; u pacjentów z występującą w przeszłości chorobą wrzodową lub z krwawieniem z przewodu pokarmowego; u pacjentów z niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, z zaburzeniami czynności wątroby i/lub nerek; u pacjentów przed zabiegami chirurgicznymi; u kobiet stosujących wewnętrzne wkładki antykoncepcyjne; u kobiet w trakcie obfitych krwawień miesiączkowych. Przechowywać poza zasięgiem dzieci.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na kwas acetylosalicylowy, kofeinę lub na salicylany, a także pozostałe składniki leku. Nie stosować u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią, u dzieci poniżej 12. roku życia. Przeciwwskazaniem jest także choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, skaza krwotoczna, dna moczanowa, ciężkie zaburzenia czynności nerek lub wątroby, ciężka niewydolność serca. Nie stosować u pacjentów, u których występowały wcześniej napady astmy oskrzelowej po podaniu salicylanów lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować równocześnie z metotreksatem w dawkach 15mg na tydzień lub większych. Nie nadaje się do zwalczania bólu po operacji pomostowania naczyń wieńcowych.

Działania niepożądane:
Stosowanie leku może wywołać działania niepożądane, ich występowanie zależne jest między innymi od dawki leku oraz wrażliwości pacjenta. W przypadku wystąpienia: fusowatych wymiotów, czarnych, smolistych stolców, nagłego silnego bólu brzucha; pokrzywki, wysypki, zaburzenia pracy serca, zapalenia błony śluzowej nosa, obrzęku twarzy, powiek, krtani, duszności, krwotoku, skąpomoczu, obrzęku, bólu w klatce piersiowej należy bezzwłocznie odstawić lek i zgłosić się do lekarza. Pozostałe działania niepożądane: wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), astma oskrzelowa, obrzęk naczynioruchowy, zawroty głowy, szumy uszne; kofeina zawarta w produkcie leczniczym może powodować bezsenność, niepokój ruchowy; bóle brzucha, zgaga, nudności, wymioty, utajone krwawienie z przewodu pokarmowego, które może powodować niedokrwistość z niedoboru żelaza; choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.

Dawkowanie:
Stosować według zaleceń na ulotce lub według wskazań lekarza. Nie zażywać na czczo. Popijać dużą ilością wody. Dorośli, młodzież powyżej 12. roku życia: przyjmować jedną tabletkę 2-6 razy na dobę, jednak nie częściej niż co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa to 6 tabletek (2700mg kwasu acetylosalicylowego i 300mg kofeiny). Bez konsultacji lekarskiej nie stosować dłużej niż 3 dni w przypadku osób dorosłych lub nie dłużej niż 1 dzień u młodzieży powyżej 12. roku życia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel