UniGel Pierwsza pomoc żel 5g + opatrunek foliowy x 3 sztuki

  • Zestaw UniGel Pierwsza pomoc zawiera żel hydrofilowy UniGel Apotex oraz 3 sztuki foliowego opatrunku Dermafoil. Żel skutecznie pielęgnuje ranę oraz przyspiesza proces jej gojenia, opatrunek natomiast chroni ranę przed czynnikami drażniącymi.
  • UniGel Pierwsza pomoc żel 5g + opatrunek foliowy x 3 sztuki
Producent: Apotex
Przechowywanie: temperatura pokojowa
28,50 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
Żel hydrofilowy: żel metakrylowy będący usieciowanym kopolimerem 2-hydroksyetylometakrylanu, który posiada polimerowo wiązane i sterycznie osłaniane grupy aminowe.

Działanie:
Potrzebny w każdym domu zestaw do opatrywania ran – UniGel Apotex Pierwsza Pomoc. Umożliwia szybkie i sprawne opatrywanie skaleczeń, jest bardzo łatwy w użyciu. Żel hydrofilowy o unikalnym składzie wiąże wolne rodniki tlenowe. Przyczynia się do utrzymania odpowiedniego pH oraz optymalnej wilgotności w ranie, takie warunki sprzyjają szybszemu procesowi gojenia. Stanowi też ochronę przed zakażeniem. Foliowy opatrunek Dermafoil przepuszcza powietrze, jednak nie ma właściwości chłonnych. Służy do przykrycia rany wcześniej posmarowanej żelem.

Zastosowanie:
Zestaw UniGel Pierwsza pomoc żel 5g + opatrunek foliowy przeznaczony do opatrywania ran w warunkach domowych. Może być stosowany w przypadku ran przewlekłych oraz ostrych np. w przypadku: otarć, pęcherzy, drobnych ran ciętych, zajadów, ran szarpanych, pęknięć skóry, oparzeń I-II stopnia, zmian wywołanych opryszczką.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik żelu.

Sposób użycia:
Najpierw ranę należy przemyć pod bieżącą wodą i dokładnie osuszyć. Żel nanieść na ranę oraz na obszar wokół niej. Maksymalna grubość warstwy preparatu na ranie nie powinna przekraczać 1mm. Przykryć foliowym opatrunkiem, folię można przycinać, jeśli rana jest mała. Opatrunek nie jest konieczny, jeśli rana znajduje się w miejscu, które nie jest narażone na ścieranie żelu. Szczegółowy opis użytkowania znajduje się na opakowaniu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z UniGel Pierwsza pomoc żel 5g + opatrunek foliowy x 3 sztuki

2017-06-25

Pierwsza pomoc: opatrywanie ran

Pierwsza pomoc: opatrywanie ran
Opatrywanie i odkażanie ran oraz tamowanie krwotoków to umiejętności, które powinien posiadać każdy! Wszystkie, również te małe skaleczenia powinny być zdezynfekowane i opatrzone! Dlaczego? Nawet do małej ranki może wdać się zakażenie, będące przyczyną, często poważnych, komplikacji! Po co ryzykować? Lepiej dowiedzieć się, jak prawidłowo opatrzyć ranę! Woda z mydłem, antyseptyk i jałowa gaza to wszystko, czego potrzebujesz, aby spełnić swój obowiązek i pomóc bliźniemu lub sobie samemu!
pixel