Meloxicam Adamed 7,5mg x 10 tabletek

  • Meloxicam Adamed to najwyższej jakości niesteroidowy lek przeciwzapalny, który ułatwia codzienne życie osobom borykającym się z chorobami reumatoidalnymi i zwyrodnieniowymi. Meloxicam Adamed działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
  • Meloxicam Adamed 7,5mg x 10 tabletek
Producent: Adamed
Kod produktu: 29093
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
3,06 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancja czynna: meloksykam – 7,5mg. Substancje pomocnicze: sodu cytrynian, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K25, krospowidon i magnezu stearynian.

Działanie:
Meloxicam Adamed jako substancję czynną zawiera meloksykam, czyli związek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Meloksykam posiada właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Jego mechanizm działania opiera się na preferencyjnym hamowaniu cyklooksygenazy COX-2, przez co nie dopuszcza do powstania reakcji zapalnej.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Meloxicam Adamed 7,5mg przeznaczony do leczenia bólów kostno-stawowych oraz mięśniowych w chorobach reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów. Polecany do krótkotrwałego leczenia zaostrzonych objawów reumatoidalnego zapalenia stawów, młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów oraz zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek zawiera laktozę jednowodną, dlatego w przypadku nietolerancji niektórych cukrów przyjmowanie leku wymaga konsultacji z lekarzem. Lek może wpływać na widzenie i senność, dlatego w czasie jego stosowania nie należy prowadzić pojazdów oraz obsługiwać maszyn.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); kobiet w III trymestrze ciąży i karmiących piersią; u dzieci i młodzieży poniżej 15. roku życia; u pacjentów, u których stwierdzono świszczący oddech, polipy nosa (niedrożność nosa spowodowana opuchlizną błony śluzowej nosa) z wyciekiem z nosa, opuchliznę (obrzęk naczynioruchowy) skóry lub błon śluzowych, pokrzywkę (piekąca wysypka) po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ; u pacjentów, u których występowała lub występuje nawracająca choroba wrzodowa przewodu pokarmowego lub nawracające krwawienia z przewodu pokarmowego (wrzód lub krwawienia z żołądka lub jelit); u pacjentów z krwawieniami z przewodu pokarmowego (krwawienia z żołądka lub jelit) spowodowanymi przyjmowaniem leków z grupy NLPZ; u pacjentów z krwawieniami o różnej etiologii oraz z krwawieniami z naczyń mózgowych; u pacjentów z ciężką chorobą wątroby; u pacjentów z ciężką chorobą nerek niepoddawanych dializie; u pacjentów z ciężką niewydolnością serca.

Działania niepożądane:
Lek Meloxicam Adamed może wywołać działania niepożądane. Bardzo często: niestrawność, nudności lub wymioty, ból brzucha, zaparcia, wzdęcia, biegunka. Często: uczucie pustki w głowie, ból głowy. Niezbyt często: niedokrwistość, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej z owrzodzeniem lub bez owrzodzenia, zapalenie błony śluzowej żołądka, zarzucanie treści pokarmowej z żołądka do przełyku, świąd, wysypka, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, senność, ospałość, podwyższenie ciśnienia krwi, uderzenia gorąca, zatrzymanie sodu i wody, które może spowodować świąd, wysypkę i obrzęki (np. nóg z powodu nagromadzenia płynu (obrzęk)); zwiększone stężenie potasu we krwi, wpływ na parametry czynnościowe nerek, reakcje alergiczne, wpływ na parametry czynnościowe wątroby. Rzadko: zapalenie przełyku powodujące utrudnione i bolesne przełykanie, owrzodzenie żołądka lub jelit, zapalenie lub zaostrzenie zapalenia jelita grubego, zaostrzenie choroby Crohna, zmiany nastroju, bezsenność (niezdolność do zaśnięcia), koszmary senne, splątanie, zaburzenia widzenia, na przykład niewyraźne widzenie, zapalenie spojówek, napady astmy (zaobserwowane u osób uczulonych na kwas acetylosalicylowy (aspirynę) lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne), wpływ na wartości parametrów krwi (np. zmniejszona liczba krwinek białych lub płytek krwi), brzęczenie w uszach (szumy uszne), kołatanie serca, niewydolność serca, donoszono o występowaniu potencjalnie zagrażających życiu wysypek skórnych (zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), pokrzywka (piekąca wysypka). Bardzo rzadko: zapalenie skóry połączone ze złuszczaniem się naskórka (pęcherzowe zapalenie skóry); zróżnicowane zaczerwienienia i (lub) wysypki skórne często na ramionach i nogach (rumień wielopostaciowy), perforacja wrzodów żołądka lub jelit, zapalenie wątroby, ostra niewydolność nerek u pacjentów z czynnikami ryzyka.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń zawartych w ulotce. Zalecana dzienna dawka dla dorosłych: 1 tabletka (7,5mg). Tabletkę popić wodą lub innym płynem, przyjmować w czasie posiłku. Tabletkę można rozdzielić w celu ułatwienia jej połknięcia. Nie przekraczać maksymalnej dziennej dawki – 7,5mg. Nie przyjmować dłużej niż 7 dni bez konsultacji lekarskiej.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel