Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Nalewka gorzka 35g

  • Produkt leczniczy Nalewka gorzka wskazany jest do stosowania wspomagająco w celu pobudzenia łaknienia. W składzie zawarto jako substancję czynną nalewkę gorzką z korzenia goryczki, liści bobrka oraz owocni pomarańczy gorzkiej. Lek dla osób dorosłych.
  • Nalewka gorzka 35g
Producent: Amara
Kod produktu: 1747
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
10,31 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Nalewka gorzka:

Substancja czynna: nalewka gorzka (Amara tinctura). 100g nalewki gorzkiej zawiera: extractum compositum (1:3,5) ex Gentianae radice (korzeń goryczki), Menyanthidis folio (liść bobrka), Aurantii amari pericarpio (owocnia pomarańczy gorzkiej) (60,0 cz.; 60,0 cz.; 50,0 cz.); ekstrahent etanol 70% (V/V). Produkt zawiera 63 – 70% (V/V) etanolu.

Działanie Nalewka gorzka:

Produkt leczniczy Nalewka gorzka przeznaczony jest dla osób dorosłych. Wskazaniem do stosowania jest wspomaganie pobudzania łaknienia. Substancją czynną leku jest nalewka gorzka, czyli nalewka z korzenia goryczki, liści bobrka oraz owocni pomarańczy gorzkiej.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Nalewka gorzka wskazany do stosowania wspomagająco w celu pobudzenia łaknienia. Lek dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką. W przypadku bólu brzucha niewiadomego pochodzenia zaleca się skonsultować z lekarzem. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie ma dostatecznych danych na temat bezpieczeństwa u dzieci i młodzieży, dlatego nie należy stosować poniżej 18. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Dotychczas nie notowano interakcji tego leku z innymi lekami. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy to omówić z lekarzem, jednakże nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w okresie ciąży i laktacji, ponadto lek zawiera etanol, dlatego kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny stosować tego leku. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek zawiera etanol, może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn – zwłaszcza przyjęty w dawce większej niż zalecana. Lek zawiera etanol – 63-70% (V/V) etanolu; do 308mg alkoholu (etanolu) w każdej jednostce dawkowania (dawka stosowana jednorazowo to 0,55ml płynu). Ilość równoważna 8ml piwa i 4ml wina. Taka ilość alkoholu prawdopodobnie nie będzie miała wpływu na dorosłych, jednak alkohol może zmieniać działanie innych leków, więc trzeba się skonsultować z lekarzem przed zastosowaniem tego preparatu, jeśli są stosowane inne leki.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku występowania choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, nadkwaśności. Nie stosować u osób poniżej 18. roku życia. Nie stosować u osób cierpiących na chorobę alkoholową, epilepsję lub schorzenia wątroby.

Działania niepożądane:

Podczas leczenia u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko korzeń goryczki może powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe, tachykardię (przyspieszenie akcji serca), świąd, ból głowy o nieznanej częstotliwości występowania. Może wystąpić nadwrażliwość na światło, ze względu na obecność owocni pomarańczy gorzkiej.

Dawkowanie Nalewki gorzkiej:

Stosować zgodnie ze wskazówkami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Przyjmować doustnie. Zalecana dawka: osoby dorosłe – jednorazowo w przypadku braku łaknienia 0,5g nalewki (10-12 kropli). Jeśli po 14 dniach nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem.

Producent: Amara

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel