Diclofenacum Fastum żel 50g

  • Żel do miejscowego stosowania – produkt leczniczy Diclofenacum Fastum zawiera diklofenak sodowy. Ta substancja czynna zaliczana jest do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, polecana w objawowym leczeniu bólu.
  • Diclofenacum Fastum żel 50g
Producent: Berlin-Chemie
Kod produktu: 29446
Przechowywanie: temperatura pokojowa
11,07 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancja czynna – diklofenak sodowy; substancje pomocnicze: trolamina, kokozylokaprylolapronian, makrogolu eter cetostearylowy, alkohol izopropylowy, karbomer, glikol propylenowy, parafina, kompozycja zapachowa, woda oczyszczona.

Działanie:
W jednym gramie żelu Diclofenacum Fastum znajduje się 10mg diklofenaku sodowego. Jako niesteroidowy lek przeciwzapalny wykazuje on działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwobrzękowe. Dodatkowo żel natychmiastowo przynosi ulgę, chłodząc i kojąc skórę.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Diclofenacum Fastum żel wskazany do krótkotrwałego stosowania u młodzieży powyżej 14. roku życia w objawowym, miejscowym leczeniu bólu w przypadku ostrych nadwerężeń, skręceń oraz stłuczeń będących wynikiem tępych urazów. Wskazany dla dorosłych do stosowania w objawowym, miejscowym leczeniu zapalenia i bólu przy urazach więzadeł, ścięgien, stawów i mięśni (skręcenia, stłuczenia, nadwerężenia), a także w ograniczonych postaciach stanów zapalnych tkanek miękkich lub przy łagodnej postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Podczas stosowania żelu oraz przez kolejne dwa tygodnie po zakończeniu leczenia nie wolno się opalać ani korzystać z solarium. Żel nie nadaje się do stosowania na dużych powierzchniach skóry oraz do długotrwałego stosowania.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą, a także na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować u osób, u których po zastosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występują takie objawy jak: napady astmy, pokrzywka, ostre zapalenie błony śluzowej nosa. Nie stosować u dzieci oraz młodzieży poniżej 14. roku życia, a także u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować na wypryski, skaleczenia lub otwarte rany.

Dawkowanie:
W przypadku, gdy lekarz nie zaleci specjalnego dawkowania, należy postępować według wskazówek zawartych w ulotce. Niewielką ilość żelu należy rozprowadzić w miejscu bólu, z reguły zaleca się stosować 2-4g produktu, czyli pasek o długości 4-8cm, taką ilością można posmarować powierzchnię skóry o wielkości 400-800cm2. Żel należy stosować 3-4 razy na dobę. Po aplikacji leku należy dokładnie umyć dłonie. Leczenie bez konsultacji z lekarzem nie powinno trwać dłużej niż 7 dni (dzieci powyżej 14. roku życia) lub 14 dni (dorośli), przy czym po 7 dniach bez poprawy zaleca się konsultację z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel