Egitinid kapsułki twarde

  • Lek Egitinid w postaci kapsułek twardych zawiera imatynib. Jest to produkt leczniczy stosowany w leczeniu niektórych rodzajów nowotworów. Jego działanie opiera się na hamowaniu wzrostu nieprawidłowych komórek.
  • Egitinid kapsułki twarde
Producent: Egis
Skład: imatynib
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
imatynib (imatinibum)

Wskazania:
Lek wskazany: w leczeniu dzieci i młodzieży ze świeżo rozpoznaną przewlekłą białaczką szpikową (CML) z chromosomem Philadelphia (bcr-abl, Ph+), które nie kwalifikują się do przeszczepu szpiku jako leczenia pierwszego rzutu; w leczeniu dzieci i młodzieży z CML Ph+ w fazie przewlekłej, kiedy leczenie interferonem alfa nie odnosi skutku lub w fazie akceleracji choroby lub w przebiegu przełomu blastycznego; w leczeniu dorosłych pacjentów z CML Ph+ w fazie przełomu blastycznego; w leczeniu dorosłych pacjentów oraz dzieci i młodzieży z nowo rozpoznaną ostrą białaczką limfoblastyczną z chromosomem Philadelphia (Ph+ ALL) w skojarzeniu z chemioterapią; w leczeniu dorosłych pacjentów z nawracającą lub oporną na leczenie Ph+ ALL w monoterapii; w leczeniu dorosłych pacjentów z zespołami mielodysplastycznymi/mieloproliferacyjnymi, które związane są z rearanżacją genu receptora płytkopochodnego czynnika wzrostu; w leczeniu dorosłych pacjentów z zaawansowanym zespołem hipereozynofilowym i/lub przewlekłą białaczką eozynofilową z rearanżacją FIP1L1-PDGFR-alfa. Wpływ imatynibu na wynik transplantacji szpiku nie został oceniony. Pozostałe wskazania: leczenie dorosłych pacjentów z nieoperacyjnymi guzowatymi włókniakomięsakami skóry oraz leczenie dorosłych pacjentów z nawracającymi i/lub z przerzutami DFSP, którzy nie kwalifikują się do zabiegu chirurgicznego.

Działanie:
Lek przeciwnowotworowy z substancją aktywną – imatynibem, który jest inhibitorem kinazy białkowej. Działa on silnie hamująco na aktywność kinazy tyrozynowej (KT) Bcr-Abl oraz aktywność wielu receptorów kinaz tyrozynowych, takich jak: Kit, receptor czynnika wzrostu komórek macierzystych (SCF), który kodowany jest przez protoonkogen c-Kit, receptor domeny dyskoidynowej (DDR1 i DDR2), receptor czynnika stymulującego kolonie (CSF-1R) oraz receptor alfa i beta płytkopochodnego czynnika wzrostu (PDGFR-alfa i PDGFR-beta). Imatynib jest zdolny do hamowania także procesów komórkowych, w aktywacji których pośredniczą powyżej wymienione receptory kinaz.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na imatynib lub pozostałe substancje pomocnicze

Dawkowanie Egitinid:
Leczenie powinno być zalecone i nadzorowane przez doświadczonego lekarza. Lek należy przyjmować doustnie w trakcie posiłku, popijając dużą szklanką wody (minimalizuje to ryzyko podrażnień przewodu pokarmowego). Dawkę wynoszącą 400-600mg przyjmuje się raz na dobę, natomiast dawkę 800mg należy zażywać w dwóch porcjach – rano i wieczorem po 400mg. Dzieciom oraz pacjentom z problemem w połykaniu kapsułki można jej zawartość rozpuścić w szklance wody niegazowanej lub soku jabłkowego. Taki płyn należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Po kontakcie z otwartymi kapsułkami, szczególnie w przypadku kobiet w ciąży, należy niezwłocznie umyć ręce. Unikać kontaktu zawartości ze skórą i oczami, nie wdychać.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel