Esciplex tabletki

  • Tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej Esciplex to lek przeciwdepresyjny stosowany zarówno w leczeniu depresji, jak i zaburzeń lękowych. Substancję czynną stanowi escytalopram.
  • Esciplex tabletki
Producent: Stada
Skład: escytalopram
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
escytalopram (escitalopramum)

Wskazania:
Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie: epizodów dużej depresji; zaburzeń lękowych z agorafobią lub bez agorafobii; społecznych zaburzeń lękowych; uogólnionych zaburzeń lękowych; zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych.

Działanie:
Lek przeciwdepresyjny Esciplex zawiera selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny (5-HT) – escytalopram. Wykazuje on duże powinowactwo do pierwotnego miejsca wiązania, może się również wiązać z allosterycznym miejscem na transporterze serotoniny, jednak jest to aż 1000 razy mniejsze powinowactwo. Hamowanie wychwytu zwrotnego 5-HT oznacza, że w mózgu zwiększa się stężenie serotoniny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na escytalopram lub inną substancję zawartą w leku
- równoczesne leczenie z nieselektywnymi, nieodwracalnymi inhibitorami monoaminooksydazy, gdyż występuje ryzyko zespołu serotoninowego z pobudzeniem, drżeniem, hipertermią
- skojarzone leczenie escytalopramem i odwracalnymi inhibitorami MAO-A lub odwracalnym nieselektywnym inhibitorem MAO (linezolid), gdyż występuje ryzyko zespołu serotoninowego
- rozpoznane wydłużenie odstępu QT lub wrodzony zespół wydłużonego odstępu QT
- skojarzone leczenie escytalopramem z innymi produktami leczniczymi, które powodują wydłużenie odstępu QT

Dawkowanie Esciplex:
Zażywać według wskazań lekarza. Bezpieczeństwo stosowania dawki dobowej powyżej 20mg nie zostało potwierdzone. Lek należy przyjmować w pojedynczej dawce dobowej, nie ma wskazań do przyjmowania wraz z pożywieniem. Tabletkę umieścić na języku, gdzie sama się rozpuści i połknąć ją bez popijania wodą. Należy zachować ostrożność, gdyż tabletka łatwo się kruszy. Epizody dużej depresji: zwyczajowo dawka dobowa wynosi 10mg, w niektórych wypadkach można zwiększyć ją do maksymalnej dawki dobowej – 20mg. Działanie przeciwdepresyjne zostaje osiągnięte po 2-4 tygodniach stosowania, jednak leczenie należy kontynuować minimum przez 6 miesięcy od momentu ustąpienia objawów. Zaburzenia lękowe (z agorafobią lub bez niej): początkowa dawka dobowa to 5mg, przez pierwszy tydzień, następnie zwiększona do 10mg na dobę. Maksymalnie dawkę można zwiększyć do 20mg na dobę. Maksymalną skuteczność uzyskuje się po około 3 miesiącach stosowania, przy czym leczenie trwa kilka miesięcy. Fobia społeczna: dawka dobowa to 10mg, złagodzenie objawów następuje po 2-4 tygodniach leczenia. Wtedy dawkę można zmniejszyć do 5mg lub zależnie od indywidualnej reakcji pacjenta zwiększyć do 20mg na dobę. Leczenie zaleca się kontynuować przez 12 tygodni dla utrwalenia odpowiedzi na lek. Uogólnione zaburzenie lękowe i zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne: początkowa dawka wynosi 10mg na dobę, maksymalnie można ją zwiększyć do 20mg na dobę. Osoby powyżej 65. roku życia: zaleca się rozpocząć dawkę od 5mg na dobę, w zależności od reakcji pacjenta można zwiększyć dobową dawkę do 10mg. Esciplexu nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel