Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Imavec tabletki powlekane

  • Lek Imavec w postaci tabletek powlekanych. Wskazaniem do jego stosowania jest przewlekła białaczka szpikowa zarówno u dzieci i młodzieży, jak i u dorosłych. Substancją czynną leku jest imatynib.
  • Imavec tabletki powlekane
Producent: Helm AG
Skład: imatynib
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
imatynib (imatinibum)

Wskazania:
Lek stosowany w leczeniu nowo rozpoznanej przewlekłej białaczki szpikowej (CML) z chromosomem Philadelphia (bcr-abl, Ph+) u dzieci i młodzieży, u których nie można przeprowadzić przeszczepu szpiku jako leczenia pierwszego rzutu, jak również w przypadku CML Ph+ w przewlekłej fazie, w sytuacji, gdy leczenie interferonem alfa nie przynosi rezultatów lub w fazie akceleracji choroby oraz w przebiegu przełomu blastycznego. Imavec wskazany jest także w leczeniu pacjentów dorosłych z CML Ph+ w przełomie blastycznym.

Działanie:
Lek Imavec przepisywany jest w terapii przewlekłej białaczki szpikowej (ang. Chronic Myeloid Leukaemia – CML). Jest to choroba, w przebiegu której komórki mieloidalne, czyli nieprawidłowe białe krwinki, rozwijają się w sposób niekontrolowany. Lek Imavec zawiera substancję czynną – imatynib, inhibitor kinazy białkowej, oznacza to, że hamuje on namnażanie się komórek nowotworowych. Lek stosuje się u dorosłych pacjentów będących w późnym stadium CML (tzw. przełom blastyczny), natomiast u dzieci i młodzieży może być stosowany w trakcie leczenia we wszystkich fazach choroby.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną bądź na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Dawkowanie:
Przyjmować doustnie, według wskazań lekarza, który ustala dawkę oraz okres stosowania. Zazwyczaj dawka dobowa to 400mg lub 600mg przyjmowana raz na dobę. W zależności od tego, jak pacjent reaguje na leczenie, lekarz może zmniejszać lub zwiększać dawkę. Dawkę dobową 800mg należy przyjmować w dwóch równych porcjach – rano i wieczorem. Tabletki połykać w całości oraz popijać minimum szklanką wody. Aby ochronić żołądek i przewód pokarmowy, zaleca się przyjmowanie leku w trakcie posiłku. Dla pacjentów z utrudnionym przełykaniem można przygotować zawiesinę – odpowiednią liczbę tabletek rozpuścić w wodzie lub soku jabłkowym. Na każde 100mg leku należy odmierzyć 50ml płynu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel