Kalinox gaz medyczny

  • Gaz medyczny Kalinox stanowi połączenie dwóch gazów – podtlenku azotu i tlenu w stosunku 1:1. Gaz można stosować podczas przeprowadzania niektórych zabiegów medycznych. Preparat działa uspokajająco.
  • Kalinox gaz medyczny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
podtlenek azotu (dinitrogenii oxidum), tlen (oxygenium)

Wskazania:
Gaz medyczny Kalinox przeznaczony jest do krótkotrwałego znieczulenia w trakcie wykonywania bolesnych zabiegów i procedur medycznych (np. nakłucia lędźwiowe, biopsja szpiku kostnego, opatrywanie oparzeń, nastawień kości), a także przy bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Do stosowania u dorosłych oraz dzieci: można stosować od 1. miesiąca życia. Wskazaniem są również: sedacja przy zabiegach stomatologicznych, znieczulenie w położnictwie, do stosowania wyłącznie w warunkach szpitalnych.

Działanie:
Kalinox gaz medyczny sprężony zawiera tlen i podtlenek azotu w stężeniu 50%, co oznacza, że nie może być stosowany jako znieczulenie ogólne, wykazuje natomiast działanie przeciwbólowe oraz obniża próg wrażliwości na ból. Po zastosowaniu gazu pacjent jest uspokojony i odprężony, jego świadomość otoczenia jest mniejsza, jednak gaz nie powoduje pełnej utraty przytomności.

Przeciwwskazania:
- zaburzenia świadomości, które uniemożliwiają współpracę ze strony pacjenta
- podwyższone ciśnienie śródczaszkowe
- odma opłucnowa
- zator powietrzny
- urazy głowy
- obturacyjna choroba płuc
- silne wzdęcia brzucha
- wypadek w trakcie nurkowania
- niedobór kwasu foliowego lub witaminy B12 (udokumentowany, nieleczony)
- niejasnego pochodzenia zaburzenia neurologiczne, które wystąpiły na krótko przed zabiegiem
- nie stosować u pacjentów, u których w ostatnim okresie stosowane były gazy okulistyczne (SF6, C2F6, C3F8) w trakcie chirurgicznego zabiegu oka, u pacjentów, u których pęcherzyki nadal znajdują się w gałce ocznej, u pacjentów, u których nie upłynęło przynajmniej 3 miesiące od tego typu zabiegu
- nie stosować u osób, które wymagają wentylacji czystym tlenem

Dawkowanie Kalinox:
Lek może być podawany jedynie przez personel medyczny. Najczęściej po 3 minutach inhalacji osiągnięta zostaje maksymalna skuteczność, w przypadku dzieci do 3. roku życia skuteczność ta jest mniejsza. Przepływ gazu jest zależny od wentylacji pacjenta. Jeśli nastąpi utrata kontaktu słownego z pacjentem, należy bezzwłocznie przerwać podawanie leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel