Kabud zawiesina do nebulizacji

  • Zawiesina do nebulizacji Kabud stosowana w leczeniu astmy. Substancją czynną leku jest budezonid, który wykazuje silne działanie przeciwzapalne o charakterze miejscowym.
  • Kabud zawiesina do nebulizacji
Producent: Teva
Skład: budezonid
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
budezonid (budesonidum)

Wskazania:
Zawiesina do nebulizacji Kabud przeznaczona do stosowania u dorosłych, młodzieży, dzieci, a także u niemowląt od 6. miesiąca życia. Wskazaniem do stosowania są: astma – u pacjentów, u których rezultaty używania inhalatorów ciśnieniowych z dozownikiem lub inhalatorów proszkowych nie są zadawalające; pseudokrup – bardzo ciężkie zapalenie krtani, przy którym wskazana jest hospitalizacja.

Działanie:
Glikokortykosteroid – budezonid jest substancją leczniczą stosowaną ze względu na swoje miejscowe działanie przeciwzapalne. Charakteryzuje się mniejszą ilością działań niepożądanych, jak również niższym ich nasileniem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną – budezonid lub inne substancje zawarte w leku

Dawkowanie Kabud:
Do stosowania wziewnego, z użyciem nebulizatora. Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Astma: dorośli, osoby w podeszłym wieku, młodzież powyżej 12. roku życia: dobowa dawka początkowa – 0,5-2mg. W szczególnych przypadkach lekarz może zwiększyć dawkę; dzieci (od 6. miesiąca życia do 12. roku życia): dobowa dawka początkowa – 0,25-1mg. W przypadku dzieci, które stosują doustne steroidy jako terapię podtrzymującą, można rozważyć zastosowanie zwiększonej początkowej dawki dobowej do 2mg. U dzieci zabieg nebulizacji należy wykonywać wyłącznie w obecności osoby dorosłej. Inhalacja musi odbywać się w pozycji wyprostowanej. Dawka podtrzymująca – najczęściej ustalana jest zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta, po osiągnięciu pożądanych efektów, dawkę podtrzymującą powinno się zredukować do najniższej dawki, która zapewnia odpowiednią kontrolę astmy: dorośli, osoby w podeszłym wieku, młodzież – 0,5-2mg na dobę; dzieci – 0,25-1mg na dobę. Pseudokrup: dzieci, niemowlęta – 2mg, podawane w jednej dawce lub podzielonej na dwie dawki po 1mg, które podaje się w odstępie półgodzinnym. Taki schemat dawkowania należy powtarzać co 12 godzin, maksymalnie przez okres 36 godzin, ewentualnie do zaobserwowania poprawy.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel