Levofloxacin Genoptim tabletki powlekane

  • Lewofloksacyna jest substancją czynną produktu leczniczego Levofloxacin Genoptim. Lek przeciwbakteryjny stosowany jest w celu zwalczania zakażeń o stopniu nasilenia od lekkiego do umiarkowanego.
  • Levofloxacin Genoptim tabletki powlekane
Producent: Synoptis Pharma
Kategoria:Antybiotyki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lewofloksacyna (levofloxacinum)

Wskazania:
Zalecany do stosowania u pacjentów dorosłych z lekkimi lub umiarkowanymi zakażeniami wywołanymi przez drobnoustroje wrażliwe na lewofloksacynę: ostre bakteryjne zapalenie zatok przynosowych, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, pozaszpitalne zapalenie płuc (w przypadku których niewskazane jest stosowanie do początkowego leczenia powszechnie znanych antybiotyków); niepowikłane zakażenia dróg moczowych; powikłane zakażenie dróg moczowych, również odmiedniczkowe zapalenie nerek; przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego; zakażenie skóry i tkanek miękkich.

Działanie:
Lewofloksacyna należy do grupy antybiotyków chinolonowych, jest syntetycznym lekiem przeciwbakteryjnym z grupy fluorochinolonów i jest enancjomerem S(-) racemicznej substancji leczniczej ofloksacyny. Mechanizm działania leku opiera się na wpływie na kompleks DNA-DNA-gyraza i na topoizomerazę IV.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lewofloksacynę, pozostałe składniki leku lub inne chinolony
- padaczka
- zaburzenia ścięgien wynikające z podawania fluorochinolonów w wywiadzie
- dzieci i młodzież do 18. roku życia (w okresie wzrostu)
- kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie Levofloxacin Genoptim:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, dawkowanie uzależnione jest od rodzaju oraz stopnia ciężkości zakażenia, jak również od wrażliwości drobnoustroju odpowiedzialnego za zakażenie. Przyjmować raz lub dwa razy na dobę, tabletki należy połykać w całości, popijając odpowiednią ilością wody. Jednak w celu dostosowania dawki tabletkę można podzielić na pół wzdłuż rowka dzielącego. Można zażywać zarówno w trakcie jedzenia, jak również między posiłkami. Ze względu na możliwe zmniejszenie wchłaniania antybiotyku, należy zachować odstęp minimum 2 godzin przed podaniem soli żelaza, leków zobojętniających kwas żołądkowy, sukralfatu lub 2 godzin po ich podaniu. Czas trwania antybiotykoterapii zależny jest od przebiegu choroby, z tym że zaleca się jej kontynuowanie przez 48-72 godziny po ustąpieniu gorączki lub udowodnieniu likwidacji bakterii.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel