Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Leuzek kapsułki twarde

  • Lek Leuzek to twarde żelatynowe kapsułki, w których znajduje się imatynib. Kapsułki zapobiegają wzrostowi nieprawidłowych komórek, dzięki czemu hamują rozwój niektórych typów białaczek.
  • Leuzek kapsułki twarde
Producent: Nobilus Ent
Skład: imatynib
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:
imatynib (imatinibum)

Wskazania:
Leuzek to lek wskazany w terapii nowo rozpoznanej ostrej białaczki limfoblastycznej (ALL) z chromosomem Philadelphia (Ph+ ALL) w skojarzeniu z chemioterapią u dorosłych; nawracającej lub opornej na leczenie Ph+ ALL w monoterapii u dorosłych; zespołów mielodysplastycznych/mieloproliferacyjnych (ang. MDS/MPD) związanych z rearanżacją genu receptora płytko pochodnego czynnika wzrostu (ang. PDGFR) u dorosłych; zaawansowanego zespołu hipereozynofilowego (ang. HES) i/lub przewlekłej białaczki eozynofilowej (ang. CEL) z rearanżacją FIP1L1-PDGFRa u dorosłych; jako leczenie pierwszego rzutu nowo rozpoznanej CML z chromosomem Philadelphia (Ph+) bez możliwości przeszczepu u dzieci i młodzieży; przewlekłej białaczki szpikowej (ang. CML) Ph+ w przełomie blastycznym u dzieci, młodzieży i dorosłych; w CML Ph+ w fazie przewlekłej po nieskutecznym leczeniu interferonem alfa oraz w CML w fazie akceleracji u dzieci i młodzieży; nieoperacyjnych guzowatych włókniakomięsaków skóry (ang. DFSP) oraz nawrotów i/lub przerzutów DFSP niekwalifikujących się do zabiegu u dorosłych.

Działanie:
Twarde kapsułki żelatynowe Leuzek zawierają w składzie imatynib. Mechanizm działania tej substancji aktywnej polega na uniemożliwieniu wzrostu nienormatywnych komórek, zwłaszcza typowych dla niektórych rodzajów nowotworów, przede wszystkim dla przewlekłej białaczki szpikowej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na imatynib lub którykolwiek składnik leku
- ciąża i karmienie piersią
- zachować ostrożność w przypadku chorób wątroby, nerek i serca oraz w przypadku zażywania lewo tyroksyny po usunięciu tarczycy.

Dawkowanie Leuzek:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Zwyczajowo w leczeniu CML jako dawkę początkową stosuje się 600mg raz dziennie. W razie zwiększenia dawki do 800mg na dobę zaleca się przyjmowanie leku dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Dawka podawana dzieciom i młodzieży zależy od stanu zdrowia, masy ciała i wzrostu, maksymalnie może ona wynosić 800mg na dobę, dawka może być przyjmowana raz dziennie lub dwa razy po 400mg. W leczeniu ALL Ph+: dawka wynosi 600mg na dobę. W leczeniu MDS/MPD: dawka wynosi 400mg. W leczeniu HES/CEL: dawka wynosi 100mg na dobę, z możliwością zwiększenia dawki do 400mg na dobę. W leczeniu DFSP: dawka wynosi 800mg na dobę. Lek przyjmować w czasie jedzenia, połykać kapsułki w całości, popijając szklanką płynu. W przypadku niemożności połknięcia kapsułki należy rozpuścić ich zawartość w 50ml (kapsułka 100mg) lub 200ml (kapsułka 400mg) niegazowanej wody lub soku jabłkowego, a następnie wypić.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel