Lescol kapsułki

  • Kapsułki twarde Lescol to lek wskazany osobom ze zwiększonym stężeniem cholesterolu we krwi. Zawarta w nim substancja czynna, czyli fluwastatyna, redukuje poziom cholesterolu całkowitego oraz tzw. złego cholesterolu.
  • Lescol kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
fluwastatyna (fluvastatinum)

Wskazania:
Produkt leczniczy Lescol wskazany do stosowania w leczeniu hipercholesterolemii pierwotnej lub dyslipidemii mieszanej w pacjentów dorosłych, gdy dieta i metody niefarmakologiczne nie pozwoliły na uzyskanie odpowiednich rezultatów; w profilaktyce wtórnej poważnych zdarzeń sercowych u pacjentów dorosłych z chorobą niedokrwienną serca, u których przeprowadzano przezskórne interwencje wieńcowe.

Działanie:
Syntetyczna substancja o nazwie fluwastatyna to substancja czynna zawarta w leku Lescol. Jej zadaniem jest zmniejszanie stężenia cholesterolu. To kompetencyjny inhibitor reduktazy HMG-CoA, który warunkuje przekształcenie HMG-CoA do mewalonianu, czyli prekursora steroli, również cholesterolu. Między innymi ten mechanizm działania prowadzi w efekcie do redukcji stężenia cholesterolu w osoczu. Lek Lescol zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego, LDL-C, apo-B, a także trójglicerydów, równocześnie zwiększa stężenie HDL-C u osób, u których występuje hipercholesterolemia i dyslipidemia mieszana.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na substancje pomocnicze
- czynna choroba wątroby, trwałe zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy o nieznanej przyczynie
- ciąża, karmienie piersią

Dawkowanie Lescol:
Stosowaniu leku powinna towarzyszyć odpowiednia dieta zmniejszająca stężenie cholesterolu. Należy przyjmować według zaleceń lekarza. Dawkowanie ustalane jest w zależności od wyjściowego stężenia LDL-C oraz celu leczenia. Dorośli: dawka dobowa 20-80mg. Dawka początkowa 20mg przyjmowana wieczorem – u pacjentów, u których wymagana jest redukcja stężenia LDL-C do <25%; dawka początkowa 40mg przyjmowana wieczorem u pacjentów, u których wymagana jest redukcja stężenia LDL-C do >25%. Dawka może zostać zwiększona do 80mg, dawka może być przyjmowana w całości o dowolnej porze dnia lub w dwóch dawkach po 40mg – rano i wieczorem. Dostosowywanie dawki może się odbywać co 4 tygodnie lub rzadziej. Wtórna profilaktyka choroby niedokrwiennej serca: dawka dobowa 80mg. Dzieci (powyżej 9. roku życia) i młodzież z heterozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią: dobowa dawka początkowa to 20mg. Dawkę można zwiększać co 6 tygodni. Maksymalna dawka dobowa to 80mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel