Levofloxacin FP roztwór do infuzji

  • Lek Levofloxacin FP w postaci roztworu do infuzji zawiera jako substancję czynną lewofloksacynę, należącą do grupy fluorochinolonów. Lek wpływa na kompleks DNA-gyraza DNA i na enzym – topoizomerazę IV.
  • Levofloxacin FP roztwór do infuzji
Kategoria:Antybiotyki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lewofloksacyna (levoflaxacinum)

Wskazania:
Roztwór do infuzji Levofloxacin FP polecany do podawania dożylnego leku w przebiegu zakażeń wywołanych przez wrażliwe na lewofloksacynę drobnoustroje, szczególnie w leczeniu pozaszpitalnego zapalenia płuc, w leczeniu powikłanego zakażenia układu moczowego, w tym odmiedniczkowego zapalenia nerek, w leczeniu przewlekłego bakteryjnego zapalenia prostaty, w leczeniu zakażenia skóry i tkanek miękkich.

Działanie:
Levofloxacin FP w postaci roztworu do infuzji zawiera substancję przeciwbakteryjną z grupy fluorochinolonów – lewofloksacynę. Substancja ta jest równocześnie S-enecjomerem racemicznej substancji czynnej – ofloksacyny. Mechanizm działania leku polega na wpływie substancji czynnej na kompleks DNA-gyraza DNA i na pracę topoizomerazy IV. Lek wykazuje działanie antybakteryjne względem niektórych szczepów bakteryjnych (tlenowe bakterie Gram-dodatnie: Staphylococcus aureus wrażliwy na metycylinę, Staphylococcus saprophyticus, paciorkowce grupy C i G, Streptococcus agalactiae, Streptococcus pneumoniae , Streptococcus pyogenes; tlenowe bakterie Gram-ujemne: Eikenella corrodens, Haemophilus influenzae, Haemophilus parainfluenzae, Klebsiella oxytoca, Klebsiella pneumoniae, Moraxella catarrhalis, Pasteurella multocida, Proteus vulgaris, Providencia rettgeri; bakterie beztlenowe: Clostridium perfringens, Peptostreptococcus; inne: Chlamydophila pneumoniae, Chlamydophila psittaci, Chlamydia trachomatis, Legionella pneumophila, Mycoplasma pneumoniae, Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub inne chinoliny oraz na którykolwiek z pozostałych składników leku
- padaczka
- zaburzenia ścięgien w wywiadzie wynikające ze stosowania innych fluorochinolonów
- podawanie dzieciom i młodzieży przed zakończeniem okresu wzrostu
- ciąża i karmienie piersią.

Dawkowanie Levofloxacin FP:
Stosować według zaleceń lekarza. Dawka leku jest ustalana indywidualnie w zależności od stanu pacjenta. Lek podawany raz lub dwa razy dziennie. U pacjentów bez zaburzeń czynności nerek w zależności od schorzenia dawka waha się między 250-500mg, podawanych raz lub dwa razy na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel