Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Lextril tabletki

  • Lextril zawiera peryndopryl, należący do grupy inhibitorów ACE. Jest to lek szczególnie polecany w leczeniu nadciśnienia tętniczego o różnym stopniu natężenia – od łagodnego, przez umiarkowane aż po ciężkie.
  • Lextril tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
peryndopryl (perindoprlum)

Wskazania:
Lek zalecany jest do stosowania w leczeniu nadciśnienia tętniczego, w leczeniu objawowej niewydolności serca. Wskazaniem do stosowania jest również stabilna choroba wieńcowa.

Działanie:
Substancja czynna zawarta w leku Lextril – peryndopryl – jest inhibitorem ACE, czyli enzymu konwertującego angiotensynę I do angiotensyny II. Lextril stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego wpływa na zmniejszenie skurczowego i rozkurczowego ciśnienia tętniczego krwi. Powoduje zmniejszenie obwodowego oporu naczyniowego, a to oznacza obniżenie ciśnienia krwi. Lek przyjmowany przy niewydolności serca zmniejsza pracę serca, redukując obciążenie wstępne i następcze.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na peryndopryl, pozostałe składniki leku oraz inne inhibitory ACE
- powiązany z wcześniejszym leczeniem inhibitorami ACE obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie
- obrzęk naczynioruchowy wrodzony bądź idiopatyczny
- ciąża, w szczególności drugi i trzeci trymestr

Dawkowanie Lextril:
Do stosowania doustnego. Do lekarza należy ustalenie dawki oraz częstotliwości przyjmowania leku. Tabletki zażywać raz na dobę – rano przed śniadaniem. W leczeniu nadciśnienia tętniczego Lextril może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi. Zalecana dawka początkowa to 4mg, w szczególnych przypadkach lekarz może obniżyć ją do 2mg. Po miesiącu dawkę dobową można zwiększyć do 8mg. U osób w podeszłym wieku należy rozpoczynać od dawki 2mg, zwiększanej stopniowo, najpierw do 4mg, jeśli zachodzi taka konieczność i nie ma zaburzeń czynności nerek, można zwiększyć dawkę dobową do 8mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel