Levosert system terapeutyczny

  • Metoda odwracalnej antykoncepcji w postaci systemu terapeutycznego domacicznego – Levosert. Jest to produkt leczniczy z lewonorgestrelem. Może być również stosowany przy nadmiernych krwawieniach miesiączkowych.
  • Levosert system terapeutyczny
Producent: Gedeon Richter
Kategoria:Antykoncepcja
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lewonorgestrel (levonorgestrelum)

Wskazania:
System terapeutyczny domaciczny wskazany jest jako skuteczna metoda antykoncepcji. Szczególnie polecana kobietom, u których występuje nadmierne miesięczne krwawienie.

Działanie:
Levosert to wewnątrzmaciczny środek antykoncepcyjny w postaci systemu terapeutycznego, który bezpośrednio w jamie macicy uwalnia hormon – lewonorgestrel. Taki sposób podawania hormonu pozwala na stosowanie małych dawek. Działanie domacicznego systemu terapeutycznego Levosert powoduje zapobieganie wzrostowi endometrium, zagęszczenie śluzu szyjkowego, co przeciwdziała przedostawaniu się plemników przez kanał szyjki macicy oraz zahamowanie owulacji u niektórych kobiet.

Przeciwwskazania:
- podejrzenie ciąży lub ciąża
- obecne lub nawracające stany zapalne narządów miednicy
- infekcje dróg rodnych
- poporodowe zapalenie śluzówki macicy
- infekcje macicy spowodowane poronieniem w ostatnich trzech miesiącach
- zapalenie szyjki macicy
- dysplazja nabłonka szyjki macicy
- podejrzenie lub rozpoznanie nowotworu złośliwego szyjki macicy lub trzonu macicy
- nowotwór wątroby, ostre lub ciężkie choroby wątroby
- wrodzone bądź nabyte nieprawidłowości w budowie macicy, również zniekształcające jamę macicy włókniakomięśniaki
- krwawienia z dróg rodnych – niezdiagnozowane, nietypowe
- stany sprzyjające rozwojowi infekcji
- obecne lub przebyte ciężkie choroby tętnic, np. udar, zawał serca
- podejrzenie lub rozpoznanie nowotworów zależnych od hormonów np. nowotwór piersi
- nadwrażliwość na substancję czynną, substancje pomocnicze
- nowotwory złośliwe krwi, białaczka, z wyjątkiem okresu remisji
- ostatnio przebyta choroba trofoblastu z utrzymującym się podwyższonym poziomem hCG.

Dawkowanie Levosert:
Zaleca się, aby system domaciczny zakładany był przez lekarza. System Levosert u kobiet w wieku rozrodczym zakłada się do jamy macicy w ciągu 7 dni od wystąpienia krwawienia miesięcznego. Wymiana starego systemu na nowy może odbyć się w dowolnym dniu cyklu. Zakładanie po porodzie: z założeniem systemu należy wstrzymać się do czasu całkowitej inwolucji macicy, zakładać nie wcześniej niż po 6 tygodniach od rozwiązania (zmniejsza to ryzyko perforacji). Jeśli występuje nadmierne krwawienie poporodowe, często połączone z bólem, przed założeniem systemu ważne jest wykluczenie infekcji bądź innej przyczyny. Poronienie w pierwszym trymestrze: nie ma wskazań do wstrzymywania się z zakładaniem systemu, można stosować natychmiast po poronieniu. Od założenia produkt leczniczy Levosert zachowuje skuteczność w antykoncepcji oraz w redukcji nadmiernego krwawienia miesięcznego przez okres 3 lat, po tym czasie należy go usunąć. Następny system można założyć od razu. Przed założeniem systemu pacjentka powinna mieć przeprowadzone badania ginekologiczne, badanie piersi oraz test ciążowy, lekarz powinien również wykluczyć infekcje macicy i choroby przenoszone drogą płciową, określić położenie i wielkość jamy macicy. Po 6 tygodniach po założeniu systemu pacjentka ponownie powinna zostać przebadana, następnie raz do roku lub częściej, jeśli są ku temu kliniczne wskazania. Nie jest zalecane stosowania systemu Levosert przed wystąpieniem pierwszej miesiączki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel