Lignox żel stomatologiczny

  • Preparat stomatologiczny przeznaczony do miejscowego stosowania w jamie ustnej. Żel Lignox zawiera chlorowodorek lidokainy. Jest to lek o działaniu miejscowo znieczulającym.
  • Lignox żel stomatologiczny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lidokainy chlorowodorek (lidocainum hydrochloridum)

Wskazania:
Lek stosowany w powierzchniowym znieczuleniu błon śluzowych i skóry: znieczulenie powierzchniowe błon śluzowych przed iniekcją celem zmniejszenia odczuwanego bólu występującego w momencie nakłucia, przede wszystkim u pacjentów wrażliwych na ból; znieczulenie powierzchniowe w zabiegach stomatologicznych (skaling, nacięcia powierzchowne ropni); przy ekstrakcji mocno rozchwianych zębów mlecznych oraz zębów stałych (w chorobach przyzębia); w protetyce w celu zapobiegania odruchom wymiotnym w trakcie pobierania wycisków w jamie ustnej.

Działanie:
Substancją czynną Lignoxu jest lidokaina. Jest to środek miejscowo znieczulający o budowie amidowej. Charakterystyczny dla niego jest krótki czas działania. Działanie preparatu polega na przenikaniu przez nabłonek śluzówki oraz dotarciu do receptorów bólu, które położone są w błonie podśluzowej. Powoduje to miejscowe, powierzchniowe zablokowanie odczuwania bólu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na chlorowodorek lidokainy, inne środki miejscowo znieczulające o budowie amidowej lub substancje pomocnicze zawarte w leku
- wstrząs, blok przewodnictwa przedsionkowo-komorowego II i III stopnia, miastenia, ciężkie uszkodzenia wątroby
- zachować ostrożność u chorych leczonych trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi i inhibitorami MAO
- dzieci poniżej 4. roku życia

Dawkowanie Lignox:
Za pomocą wacika należy nałożyć 0,1-0,2g żelu, czyli około 2-3mm wyciśniętego żelu, taka ilość odpowiada 4-8mg lidokainy. Nie należy przekraczać dawki 3mg/kg masy ciała. U dzieci oraz u osób dorosłych o małej masie ciała zalecane jest przeliczanie dawki na masę ciała. Pacjenci w złym stanie ogólnym oraz dzieci: dawka maksymalna dobowa wynosi 2,9mg/kg masy ciała. Dorośli: dawka dobowa maksymalna to 200mg lidokainy (4,5g żelu, co odpowiada około 8,5cm żelu Lignox). Lidokaina podana w postaci żelu zaczyna działać po 2-5 minutach, a jej działanie utrzymuje się przez 10-15 minut.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel