Limfocept tabletki powlekane

  • Tabletki powlekane Limfocept stworzone, aby zminimalizować ryzyko ostrego odrzucenia przeszczepu serca, nerek lub wątroby. Substancją aktywną jest mykofenolan mofetylu, czyli inhibitor dehydrogenazy inozynomonofosforanu.
  • Limfocept tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
mykofenolan mofetylu (mycophenolas mofetil)

Wskazania:
Lek immunosupresyjny Limfocept w postaci tabletek powlekanych przeznaczony do stosowania u osób po przeszczepie serca, nerki lub wątroby w celu zminimalizowania ryzyka ostrego odrzucenia przeszczepu.

Działanie:
Limfocept w postaci tabletek powlekanych jako substancję czynną zawiera inhibitor dehydrogenazy inozynomonofosforanu, czyli mykofenolan mofetylu (2-morfolinoetylowy ester MPA). Mechanizm leku polega na zablokowaniu syntezy de novo nukleotydów guaninowych. Dodatkowym atutem leku jest to, że nie wbudowuje się w strukturę DNA. Namnażanie limfocytów T i B jest ściśle zależne od syntezy puryn de novo wykazywane działanie substancji czynnej jest znacznie silniejsze względem limfocytów niż innych komórek.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na którąkolwiek substancję zawartą w leku
- ciąża i karmienie piersią.

Dawkowanie Limfocept:
Stosować zgodnie z zaleceniami transplantologa. Po przeszczepie nerki: dorośli – przyjmowanie leku rozpocząć w ciągu 72 godzin od przeszczepu. Dawka dobowa: 2g, podawane dwa razy dziennie po 1g. Dzieci i młodzież (2-18 r.ż.): doustnie przyjmować 600 mg/m2 dwa razy dziennie, dobowa dawka maksymalna: 2g. Dawkę dobową równą 2g można stosować wyłącznie u osób, których powierzchnia ciała przekracza 1,5m2. Po przeszczepie serca: leczenie doustne rozpocząć w ciągu 5 dni od przeszczepu. Dawka dobowa: 3g, podawać dwa razy dziennie po 1,5g. Po przeszczepie wątroby: stosowanie doustne rozpocząć, gdy tylko będzie to możliwe. Dobowa dawka wynosi 3g, podawać dwa razy dziennie po 1,5g.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel