Limfocept kapsułki

  • Limfocept to lek immunosupresyjny stosowany w celu zapobiegania odrzucaniu przeszczepionych organów przez organizm (nerki, wątroba, serce). Substancją czynną jest mykofenolan mofetylu.
  • Limfocept kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
mykofenolan mofetylu (mycophenolas mofetil)

Wskazania:
Lek Limfocept wskazany w profilaktyce ostrego odrzucania przeszczepów u biorców alogenicznych przeszczepów nerek, serca, wątroby, do stosowania w skojarzeniu z cyklosporyną i kortykosteroidami.

Działanie:
Mykofenolan mofetylu to substancja czynna będąca 2-morfolinoetylowym estrem kwasu mykofenolowego (MPA). Jest to silny, selektywny, niekompetycyjny, odwracalny inhibitor dehydrogenazy inozynomonofosforanu. Działa hamująco na syntezę de novo nukleotydów guaninowych bez wbudowywania się w struktury DNA, przez co powoduje, że działanie cytostatyczne MPA na limfocyty jest znacznie silniejsze niż na pozostałe komórki. Jest to związane z tym, że namnażanie limfocytów T i B jest zależne od syntezy de novo puryn, natomiast komórki innych typów mogą wykorzystywać alternatywne szlaki rezerwowe.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na mykofenolan i kwas mykofenolowy
- ciąża, okres laktacji

Dawkowanie Limfocept:
Stosować według zaleceń lekarza. Leczenie powinno przebiegać pod kontrolą specjalistów w dziedzinie transplantologii. Dawkowanie przy przeszczepie nerki: dorośli – przyjmowanie doustne rozpocząć w ciągu 72 godzin po przeszczepie. Dawka dobowa to 2g (przyjmować 2 razy na dobę po 1g); dzieci i młodzież (od 2 do 18 lat) – dawka uzależniona od powierzchni ciała (600mg/m2, podawana dwa razy na dobę, maksymalna dawka dobowa – 2g), przy czym lek może być przepisywany pacjentom o powierzchni ciała minimum 1,25m2. Dawkowanie po przeszczepie serca: dorośli – pierwszą dawkę doustną należy zażyć w ciągu 5 dni po przeszczepie. Dawka dobowa 3g (stosować dwa razy na dobę po 1,5g). Dawkowanie po przeszczepie wątroby: dorośli – doustne podawanie leku można wprowadzić dopiero wtedy, gdy tylko zacznie być tolerowane. Dawka dobowa to 3g (przyjmowane dwa razy na dobę po 1,5g).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel