Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Hiconcil combi zawiesina

  • Lek ma postać proszku do sporządzania zawiesiny doustnej. Hiconcil combi to antybiotyk o działaniu bakteriobójczym. Produkt leczniczy zawiera dwie współdziałające substancje czynne – amoksycylinę oraz kwas klawulanowy.
  • Hiconcil combi zawiesina
Producent: Krka
Kategoria:Antybiotyki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:
amoksycylina (amoxicillinum), kwas klawulanowy (acidum clavulanicum)

Wskazania:
Produkt leczniczy Hiconcil combi wskazany do stosowania w leczeniu niektórych zakażeń bakteryjnych u dorosłych oraz u dzieci. Są to: właściwie rozpoznane ostre bakteryjne zapalenie zatok; ostre zapalenie ucha środkowego; pozaszpitalne zapalenie płuc; właściwie rozpoznane zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli; odmiedniczkowe zapalenie nerek; zapalenie pęcherza moczowego; zakażenia skóry i tkanek miękkich (w tym zapalenie tkanki łącznej, ukąszenia przez zwierzęta, ciężki ropień okołozębowy z rozszerzającym się zapaleniem tkanki łącznej); zakażenia stawów i kości (w tym zapalenie szpiku i kości).

Działanie:
Jedną z substancji czynnych zawartych w leku Hiconcil combi jest amoksycylina, która jest półsyntetyczną penicyliną, jej działanie może być czasem zahamowane, dlatego w leku zawarto także kwas klawulanowy, który temu zahamowaniu zapobiega (unieczynnia on niektóre beta-laktamazy, które unieczynniają amoksycylinę). Mechanizm działania amoksycyliny polega na hamowaniu syntezy peptydoglikanu, przez co następuje osłabienie ściany komórki, a następnie liza komórki oraz śmierć bakterii.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub pozostałe substancje pomocnicze zawarte w leku
- ciężka natychmiastowa reakcja anafilaktyczna (występująca w przeszłości) na inny lek beta-laktamowy (monobaktam, karbapen, cefalosporyna)
- żółtaczka lub zaburzenia czynności wątroby (występujące w przeszłości) powodowane przez stosowanie amoksycyliny lub kwasu klawulanowego

Dawkowanie Hiconcil combi zawiesina:
Stosować doustnie. Dawkowanie ustalane jest przez lekarza. Zaleca się przyjmować na początku posiłku, w celu zminimalizowania ewentualnej nietolerancji ze strony przewodu pokarmowego i zoptymalizowania wchłaniania substancji czynnych. Dzieci o masie ciała poniżej 40kg, młodzież: zalecana dawka (25mg+3,6mg)/kg masy ciała - (45mg + 6,4mg)/kg masy ciała podawane w dwóch dawkach podzielonych; w przypadku zakażeń takich jak: zapalenie zatok, zakażenia dolnych dróg oddechowych, zapalenie ucha środkowego można stosować dawki do (70mg + 10mg)/kg masy ciała, podawane w dwóch dawkach podzielonych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel