Spastyna Max 0,08g x 20 tabletek

  • W leku Spastyna Max 0,08g wykorzystano chlorowodorek drotaweryny. Jest to substancja czynna, która działa rozkurczowo w dolegliwościach związanych ze skurczem mięśni gładkich (pochodzenia mięśniowego i nerwowego).
  • Spastyna Max 0,08g x 20 tabletek
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 29593
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
14,53 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
Substancja czynna – chlorowodorek drotaweryny (1 tabletka zawiera 80mg chlorowodorku drotaweryny). Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana żelowana, powidon K 30, magnezu stearynian.

Działanie:
Lek stosowany jest w skurczu mięśni gładkich, które najczęściej odczuwane są w jamie brzusznej. Zawarta w produkcie leczniczym Spastyna Max substancja czynna, czyli drotaweryna działa rozkurczająco. Jej działanie zależne jest od rodzaju unerwienia, a także lokalizacji mięśni gładkich. Drotaweryna jest pochodną izochinoliny, metabolizowana jest w wątrobie, a z organizmu wydalana jest głównie z moczem.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Spastyna Max 0,08g wskazany do stosowania w leczeniu stanów skurczowych mięśni gładkich, które związane są z chorobami dróg żółciowych (kamica dróg żółciowych, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie okołopęcherzykowe, zapalenie przewodów żółciowych, zapalenie brodawki Vatera) oraz stanów skurczowych mięśni gładkich dróg moczowych (kamica nerkowa, kamica moczowodowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego, bolesne parcie na mocz). Wskazany także w leczeniu wspomagającym w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego (w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żołądka, zapaleniu jelit, zapaleniu okrężnicy, stanach skurczowych wpustu i odźwiernika żołądka, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach na tle spastycznym i wzdęciach jelit, zapaleniu trzustki), a także w schorzeniach ginekologicznych (bolesne miesiączki).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek zawiera laktozę, należy zachować ostrożność w przypadku nietolerancji laktozy. Ostrożność przy stosowaniu leku zaleca się zachować u kobiet w ciąży (nie stosować w okresie porodu), u pacjentów z niedociśnieniem, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedoborem laktazy, dziedziczną nietolerancją galaktozy.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną leku bądź na inną substancję zawartą w leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek, niewydolności krążenia, bloku przedsionkowo-komorowego (drugiego i trzeciego stopnia). Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas przyjmowania leku mogą wystąpić objawy niepożądane: zaburzenia żołądka i jelit (rzadko) – nudności, zaparcia; zaburzenia układu nerwowego (rzadko) – ból głowy, zawroty głowy, bezsenność; zaburzenia układu immunologicznego (rzadko) – kołatanie serca, niedociśnienie tętnicze; zaburzenia układu immunologicznego (rzadko) – reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, świąd).

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce lub zgodnie ze wskazówkami lekarza. Do stosowania doustnego. Można zażywać z jedzeniem bądź niezależnie od posiłków. Dorośli: dawka dobowa – 120-240mg drotaweryny (2-3 tabletki Spastyna Max) przyjmowana w 2-3 dawkach podzielonych. Maksymalna dawka dobowa – 240mg. Dzieci powyżej 12. roku życia: maksymalna dawka dobowa – 160mg. Zaleca się podawać dawkę dobową w 2-4 dawkach podzielonych. Bez konsultacji z lekarzem nie przyjmować dłużej niż przez 7 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel