Ahist - lek przeciwalergiczny

  • Najczęstszymi objawami uczulenia na jakiś alergen jest pokrzywka oraz alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa. Lek Ahist zawiera lewocetyryzynę, która ogranicza alergiczną reakcję organizmu na uczulającą substancję.
  • Ahist - lek przeciwalergiczny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lewocetyryzyny dichlorowodorek (levocetirizini dihydrochloridum)

Wskazania:
Lek wskazany jest w objawowym leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, do stosowania w przewlekłym alergicznym zapaleniu śluzówki nosa, jak również w objawowym leczeniu pokrzywki.

Działanie:
Lek przeciwhistaminowy Ahist zawiera (R)-enancjomer cetyryzyny, czyli lewocetyryzynę, która to jest silnym, wybiórczym antagonistą obwodowych receptorów H1. Ten produkt leczniczy o działaniu przeciwalergicznym zaleca się stosować w leczeniu np. pokrzywki oraz kataru siennego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną oraz inne pochodne piperazyny
- nadwrażliwość na substancje pomocnicze
- ciężkie zaburzenia czynności nerek (z klirensem kreatyniny niższym niż 10ml/min)

Dawkowanie Ahist tabletki:
Przyjmować według zaleceń lekarza. Tabletki zażywać w całości, popijając wodą lub innym płynem. Można dowolnie przyjmować z posiłkiem lub bez niego. Dawkę dobową zaleca się stosować raz na dobę. Dzieci od 6. do 12. roku życia: zalecana dobowa dawka – 5mg. Młodzież powyżej 12. roku życia, dorośli: zalecana dobowa dawka – 5mg. W przypadku osób z zaburzeniami czynności nerek zaleca się indywidualne dostosowanie dawki. Czas leczenia w przypadku okresowego zapalenia błony śluzowej nosa powinien trwać przez cały okres występowania objawów, a leczenie powinno zostać wznowione w momencie ich ponownego wystąpienia. Przy przewlekłym zapaleniu błony śluzowej nosa leczenie powinno być kontynuowane przez cały okres ekspozycji na alergen.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel