Livazo tabletki powlekane

  • Tabletki powlekane Livazo zawierają czynną substancję – pitawastatynę, która należy do grupy statyn. Jest to lek stosowany w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi.
  • Livazo tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
pitawastatyna (pitavastatinum)

Wskazania:
Lek wskazany do stosowania celem obniżenia podwyższonego stężenia całkowitego cholesterolu (TC), jak również cholesterolu LDL (LDL-C) u osób dorosłych z pierwotną hipercholesterolemią, włączając pacjentów z rodzinną heterozygotyczną hipercholesterolemią oraz współwystępującą (mieszaną) dyslipidemią w przypadkach, gdy nie są wystarczające ani stosowana dieta, ani pozostałe metody niefarmakologiczne.

Działanie:
Pitawastatyna jest inhibitorem reduktazy HMG-CoA, oznacza to, że hamuje ona reduktazę enzymu, który ogranicza szybkość biosyntezy cholesterolu, jak również hamuje syntezę cholesterolu w wątrobie. W wyniku działania pitawastatyny obniżane jest całkowite stężenie cholesterolu (TC) i cholesterolu LDL we krwi. Długotrwałe blokowanie syntezy cholesterolu w wątrobie powoduje obniżenie wydzielania VLDL do krwi, czyli obniżane jest stężenie trójglicerydów w osoczu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na pitawastatynę, pozostałe składniki leku, inne statyny
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby, czynna choroba wątroby, trwale podwyższone stężenie aminotransferaz w surowicy, o nieznanej przyczynie (przekraczające trzykrotnie wartość górną granicę normy [GGN])
- miopatia
- jednoczesne stosowanie cyklosporyny
- ciąża, okres karmienia piersią
- u kobiet w wieku rozrodczym, które nie stosują skutecznych środków zapobiegających ciąży.

Dawkowanie Livazo:
Do stosowania doustnego, połykać w całości. Zalecane jest przyjmowanie leku mniej więcej o tej samej godzinie, przy czym wyższą skuteczność można osiągnąć, przyjmując lek wieczorem, co ma związek z dobowym rytmem metabolizowania lipidów. Można zażywać w trakcie jedzenia lub między posiłkami. Przed rozpoczęciem leczenia należy rozpocząć dietę obniżającą poziom cholesterolu i kontynuować ją również po rozpoczęciu przyjmowania leku. Dorośli: dawka początkowa to zazwyczaj 1mg raz na dobę. Zwiększanie dawek należy przeprowadzać z przynajmniej 4-tygodniowymi przerwami, dawka powinna być dostosowana indywidualnie do stężenia LDL-C pacjenta. Maksymalna dobowa dawka to 4mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel