Levofloxacin Kabi roztwór

  • Produkt leczniczy w postaci roztworu do infuzji Levofloxacin Kabi to antybiotyk. Zawarta w nim lewofloksacyna wykazuje działanie bakteriobójcze w stosunku do bakterii, które wywołują zakażenie.
  • Levofloxacin Kabi roztwór
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lewofloksacyna (levofloxacinum)

Wskazania:
Lek jest wskazany do stosowania u osób dorosłych w leczeniu niektórych rodzajów zakażeń: pozaszpitalne zapalenie płuc, powikłane zakażenia skóry oraz tkanek miękkich (do stosowania w sytuacjach, gdy podanie innych leków przeciwbakteryjnych stosowanych w leczeniu początkowym tych zakażeń będzie niewłaściwe); odmiedniczkowe zapalenie nerek oraz powikłane zakażenia układu moczowego; przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego; wąglik w postaci płucnej (leczenie, a także zapobieganie zakażeniom po kontakcie z bakteriami).

Działanie:
Fluorochinolony, w tym również lewofloksacyna, działają na kompleks DNA-gyraza DNA oraz na topoizomerazę IV. Lek przeciwbakteryjny Levofloxacin Kabi jest produktem stosowanym w leczeniu niektórych rodzajów zakażeń.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną, inne chinolony, a także na którąkolwiek z substancji pomocniczych
- padaczka
- okres wzrostu u dzieci i młodzieży
- okres ciąży, okres karmienia piersią
- występujące w przeszłości i powiązane ze stosowaniem fluorochinolonów zapalenie ścięgna

Dawkowanie Levofloxacin Kabi:
Roztwór przeznaczony do podawania w postaci powolnej infuzji dożylnej, podawanej raz lub dwa razy w ciągu doby. W przypadku dawki 250mg preparat powinien być podawany przez minimum 30 minut, a w przypadku dawki 500mg przez 60 minut. Dawkowanie ustalane jest zawsze przez lekarza na podstawie takich danych jak: ciężkość oraz rodzaj zakażenia, wrażliwość drobnoustroju podejrzanego o wywołanie zakażenia. Pozaszpitalne zapalenie płuc, powikłane zakażenia skóry i tkanek miękkich: dawka dobowa – 500mg raz lub dwa razy na dobę, w pozostałych przypadkach wymienionych we wskazaniach – 500mg raz na dobę. Czas leczenia zależny jest od rodzaju oraz ciężkości zakażenia. Lewofloksacyna początkowo podawana w postaci infuzji może zostać zmieniona na postać doustną. Dawkowanie pozostaje bez zmian, gdyż obie te postaci są biorównoważne.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel