Lispecip tabletki

  • Zalecane w leczeniu cukrzycy typu II tabletki Lispecip. Substancją czynną leku jest pioglitazon, który wskazany jest do stosowania szczególnie w przypadkach, gdy leczenie metforminą nie przynosi efektów.
  • Lispecip tabletki
Producent: Specifar S.A.
Kategoria:Cukrzyca
Skład: pioglitazon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
pioglitazon (pioglitazonum)

Wskazania:
Lek drugiego lub trzeciego rzutu leczenia cukrzycy typu II. Wskazany w monoterapii: u pacjentów dorosłych, szczególnie z nadwagą, u których nie ma możliwości wystarczającego kontrolowania glikemii dietą i aktywnością fizyczną oraz istnieją przeciwwskazania do stosowania metforminy lub występuje jej nietolerancja. Do stosowania w dwulekowej terapii doustnej: w skojarzeniu z metforminą u pacjentów dorosłych, szczególnie z nadwagą, u których mimo maksymalnych, tolerowanych dawek metforminy stosowanych w monoterapii, glikemia nadal nie jest kontrolowana; w skojarzeniu z pochodną sulfonylomocznika u dorosłych pacjentów, u których występuje nietolerancja lub przeciwwskazania do stosowania metforminy, a maksymalne, tolerowane dawki pochodnej sulfonylomocznika stosowane w monoterapii nie są wystarczające do kontrolowania glikemii. Do stosowania w trzylekowej terapii doustnej: w skojarzeniu z metforminą i pochodną sulfonylomocznika u pacjentów dorosłych, przede wszystkim z nadwagą, u których stosowanie terapii dwulekowej nie jest wystarczające do kontrolowania glikemii. Do stosowania w skojarzeniu z insuliną w przypadku cukrzycy typu II u pacjentów dorosłych, u których kontrola glikemii za pomocą insuliny jest niedostateczna, a istnieją przeciwwskazania do stosowania metforminy.

Działanie:
Produkt leczniczy Lispecip zawiera pioglitazon. Stosowany jest on w leczeniu insulinoniezależnej cukrzycy typu II w przypadkach, gdy wykluczone zostało leczenie metforminą. Ten typ cukrzycy najczęściej występuje u osób dorosłych. Przeciwcukrzycowy lek Lispecip pomaga kontrolować poziom glukozy we krwi, wpływa także na lepsze wykorzystanie insuliny przez organizm chorego. Ocenę skuteczności działania leku należy przeprowadzić po 3-6 miesiącach przyjmowania. Lispecip może być stosowany w monoterapii bądź jako uzupełnienie terapii innymi lekami.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub pozostałe składniki leku
- obecna lub w wywiadzie niewydolność serca (stopień I-IV wg klasyfikacji NYHA)
- zaburzenia czynności wątroby
- kwasica ketonowa
- obecny lub w wywiadzie rak pęcherza moczowego
- niezbadany krwiomocz

Dawkowanie Lispecip:
Stosować pod kontrolą lekarza. Przyjmować doustnie, popijając wodą, można zażywać w trakcie posiłku bądź między posiłkami. Początkowa dawka to zazwyczaj 15-30mg raz na dobę. Dawka może zostać zwiększona do 45mg na dobę, czyli dawki maksymalnej. U pacjentów przyjmujących insulinę w przypadku wystąpienia hipoglikemii dawkę insuliny należy obniżyć.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel