Lisigen tabletki

  • Inhibitor konwertazy angiotensyny, czyli lizynopryl, to substancja czynna zawarta w leku Lisigen. Głównymi wskazaniami do jego stosowania jest nadciśnienie tętnicze oraz objawowe leczenie niewydolności serca.
  • Lisigen tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lizynopryl (lisinoprilum)

Wskazania:
Tabletki Lisigen to lek wskazany do stosowania w terapii nadciśnienia tętniczego; w leczeniu objawowej niewydolności serca; w krótkotrwałym leczeniu (6 tygodni) w przypadku ostrego zawału mięśnia sercowego, u pacjentów stabilnych hemodynamicznie, leczenie rozpoczęte w ciągu doby od wystąpienia objawów; w leczeniu nerkowych powikłań cukrzycy u pacjentów z nadciśnieniem i cukrzycą typu II oraz rozpoczynającą się nefropatią.

Działanie:
Lizynopryl wpływa na spowolnienie aktywności konwertazy angiotensyny (ACE). Jej zahamowanie wpływa na zmniejszenie stężenia angiotensyny II, co jest równoznaczne z ograniczeniem jej działania zwężającego naczynia. Prowadzi to do rozszerzenia naczyń krwionośnych i do obniżenia ciśnienia krwi, co poprawia przepływ krwi i ułatwia jej pompowanie do wszystkich części ciała.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lizynopryl, inną substancję zawartą w leku lub inny inhibitor konwertazy angiotensyny
- obrzęk naczynioworuchowy dziedziczny, samoistny lub wywołany przez stosowanie innych inhibitorów ACE w wywiadzie
- ciąża, szczególnie drugi i trzeci trymestr
- równoczesne stosowanie produktów zawierających aliskiren w przypadku pacjentów z cukrzycą (typ I i II) oraz zaburzeniem czynności nerek (od umiarkowanego do ciężkiego).

Dawkowanie Lisigen:
Stosować doustnie. Lekarz ustala indywidualnie dawkę dla pacjenta. Produkt leczniczy Lisigen należy zażywać raz na dobę, najlepiej o tej samej porze, niezależnie od przyjmowania pokarmów, gdyż nie wpływają one na wchłanianie się leku. W przypadku nadciśnienia może być stosowany zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi. Dawka zalecana jako początkowa to 10mg, przy zaburzeniach czynności nerek oraz u pacjentów przyjmujących leki moczopędne dawka powinna zostać obniżona. Dawka podtrzymująca wynosi 20mg, przy braku pożądanego efektu terapeutycznego (po 2-4 tygodniach stosowania) można ją zwiększyć, jednak maksymalna dawka dobowa to 80mg. U dzieci i młodzieży z nadciśnieniem tętniczym (6-16 lat) dawka początkowa wynosi 2,5mg dla pacjentów o masie ciała od 20 do 50kg oraz 5mg u pacjentów o masie ciała powyżej 50kg. Następnie dawkę ustala się indywidualnie, przy czym maksymalna wynosi 20mg dla pacjentów o masie ciała 20-50kg oraz 40mg dla pacjentów powyżej 50kg. W leczeniu niewydolności serca dawka początkowa to 2,5mg, podawana pod nadzorem lekarza, zwiększana stopniowo, co najwyżej o 10mg, w odstępach czasowych minimum 2-tygodniowych, maksymalnie do 35mg na dobę. Przy ostrym zawale mięśnia sercowego (jeśli skurczowe ciśnienie krwi jest wyższe niż 100mmHg) początkowa dawka to 5mg, a następnie 5mg po upływie doby, 10mg po 2 dobach, a następnie 10mg raz na dobę. Dawka podtrzymująca to 10mg raz na dobę, w niektórych przypadkach można ją obniżyć. Nerkowe powikłania w cukrzycy: dawka wynosi 10mg na dobę, w razie konieczności można zwiększyć do 20mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel