Lipegis tabletki

  • Tabletki Lipegis zawierają ezetymib, czyli substancję czynną ograniczającą wchłanianie cholesterolu i redukującą jego stężenie we krwi. Lek wskazany w terapii hipercholesterolemii.
  • Lipegis tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ezetymib (ezetimibum)

Wskazania:
Lek Lipegis wskazany w leczeniu pierwotnej hipercholesterolemii oraz w leczeniu homozygotycznej hipercholesterolemii rodzinnej.

Działanie:
Substancją czynną w tabletkach Lipegis jest ezetymib, czyli składnik selektywnie ograniczający wchłanianie cholesterolu i steroli roślinnych w jelitach, przez co prowadzi do obniżenia stężenia lipidów we krwi. Lek działa na nośnik steroli – białko Niemann-Pick C1-Like 1 (NPC1L1), odpowiedzialne za wychwytywanie cholesterolu i fitosteroli w jelitach. Dzięki wybiórczemu działaniu lek nie upośledza wchłaniania m.in. kwasów żółciowych i rozpuszczalnych w tłuszczach witamin A i D.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub pozostałe substancje zawarte w leku
- stosowanie jednocześnie ze statyną u kobiet w ciąży i karmiących piersią
- stosowanie jednocześnie ze statyną u osób z czynną chorobą wątroby lub trwałym podwyższonym stężeniem aminotransferaz w surowicy o nieznanej przyczynie.

Dawkowanie Lipegis:
Do stosowania doustnego. W czasie stosowania leku Lipegis należy trzymać dietę ograniczającą poziom lipidów we krwi. Zwyczajowo zalecana dawka wynosi 10mg leku dziennie, może być przyjmowana w dowolnym momencie dnia, niezależnie od posiłków. W leczeniu skojarzonym ze statyną należy zażywać początkową lub ustaloną przez lekarza dawkę statyny. Przy jednoczesnym stosowaniu leków wiążących kwasy żółciowe: lek Lipegis przyjmować z co najmniej 2 godzinnym wyprzedzeniem lub co najmniej 4 godziny po zażyciu leków wiążących kwasy żółciowe. U pacjentów w podeszłym wieku nie istnieje konieczność zmniejszania dawki leku. U dzieci i młodzieży stosować pod kontrolą specjalisty. U dzieci powyżej 10. roku życia (w okresie dojrzewania: chłopcy w fazie II i wyższej wg Tannera i dziewczynki co najmniej rok po pierwszej miesiączce): nie istnieje potrzeba zmiany dawkowania. U pacjentów z zaburzonymi czynnościami wątroby: nie występuje potrzeba zmiany dawki w przypadku łagodnej niewydolności wątroby. W umiarkowanej i ciężkiej niewydolności wątroby nie należy stosować leku. U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek: nie ma konieczności zmiany dawkowania.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel