Levalox tabletki

  • Tabletki powlekane Levalox to antybiotyk zawierający substancję czynną o działaniu bakteriobójczym – lewofloksacynę. Jest to produkt leczniczy wskazany przy leczeniu zakażeń pochodzenia bakteryjnego.
  • Levalox tabletki
Producent: Krka
Kategoria:Antybiotyki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lewofloksacyna (levofloxacinum)

Wskazania:
Levalox to produkt leczniczy wskazany do przyjmowania przez osoby dorosłe w leczeniu zakażeń: ostre bakteryjne zapalenie zatok, pozaszpitalne zapalenie płuc, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli; powikłane zakażenia skóry i tkanek miękkich. Stosowanie leku Levalox zaleca się w przypadku, gdy podanie innych leków przeciwbakteryjnych uznaje się za niewłaściwe. Wskazaniem są również: odmiedniczkowe zapalenie nerek oraz powikłane zakażenia układu moczowego; niepowikłane zakażenia układu moczowego; przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego; płucna postać wąglika (przeciwdziałanie zakażeniom po kontakcie z bakteriami oraz leczenie). Lek może być stosowany jako kontynuacja leczenia u osób, u których zaobserwowano poprawę po wcześniejszym dożylnym leczeniu lewofloksacyną.

Działanie:
Syntetyczny lek przeciwbakteryjny z grupy fluorochinolonów to lewofloksacyna, czyli substancja czynna zawarta w leku Levalox. Jej skuteczność opiera się na działaniu na kompleks DNA-gyraza DNA oraz na topoizomerazę IV.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną, inne chinolony, pozostałe substancje zawarte w leku
- padaczka
- występujące w przeszłości zapalenie ścięgna powiązane z przyjmowaniem fluorochinolonów
- okres wzrostu u dzieci i młodzieży
- ciąża, okres karmienia piersią

Dawkowanie Levalox:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Tabletki przyjmować podczas posiłku lub między posiłkami, popijając wodą, nie rozgryzać. Można natomiast dzielić tabletkę celem dostosowania dawki. Należy zachować odpowiedni odstęp czasowy między przyjmowaniem leku Levalox a niektórymi substancjami: lek należy przyjmować co najmniej dwie godziny przed lub dwie godziny po spożyciu soli żelaza, soli cynku, sukralfatu, leków zobojętniających sok żołądkowy, które zawierają glin, magnez lub didanozyny. Dawkę można przyjmować jeden lub dwa razy na dobę. Dawkowanie ustala lekarz, biorąc pod uwagę rodzaj oraz stopień ciężkości zakażenia, a także wrażliwość prawdopodobnego drobnoustroju, który wywołał zakażenie. Z reguły zaleca się dawkę dobową – 500mg raz na dobę; w przypadku pozaszpitalnego zapalenia płuc oraz powikłanego zakażenia skóry i tkanek miękkich – 500mg raz lub dwa razy na dobę; w przypadku niepowikłanego zakażenia pęcherza moczowego – 250mg raz na dobę. Czas leczenia uzależniony jest od rodzaju oraz ciężkości zakażenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel