Lorazepam Orion tabletki

  • U osób dorosłych, u których występują zaburzenia lękowe, w tym silny, obezwładniający lęk o różnej etiologii, wskazane jest stosowanie substancji czynnej – lorazepam. Lek Lorazepam Orion wskazany jest do krótkotrwałego leczenia lęku.
  • Lorazepam Orion tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lorazepam (lorazepamum)

Wskazania:
Produkt leczniczy jest wskazany do stosowania u osób dorosłych w krótkotrwałym leczeniu zaburzeń lękowych, jak również w krótkotrwałym usuwaniu lęku oraz niepokoju, który powiązany jest z objawami depresji. Stosowanie leku należy wdrożyć w przypadku, gdy leczenie niefarmakologiczne nie odniosło oczekiwanych rezultatów.

Działanie:
Lorazepam, czyli substancja czynna zawarta w leku Lorazepam Orion to benzodiazepina – substancja wykazująca działanie uspokajające, przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe, nasenne oraz rozluźniające mięśnie.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną, inne benzodiazepiny, substancje pomocnicze zawarte w leku
- zespół bezdechu sennego
- ciężka niewydolność oddechowa
- miastenia
- ciężka niewydolność wątroby

Dawkowanie Lorazepam Orion:
Należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Tabletki zażywać niezależnie od posiłków, przyjmowanie po jedzeniu może opóźnić wchłanianie leku. Dawkowanie oraz czas leczenia ustalany jest przez lekarza indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Zaleca się stosować najniższą możliwą dawkę przez jak najkrótszy czas. Dawkę w razie konieczności można zwiększać. Lek nie powinien być stosowany długotrwale, zaleca się, aby leczenie nie trwało dłużej niż 2-4 tygodnie, uwzględniając w tym czasie stopniowe odstawianie leku. Nie wolno nagle odstawić preparatu, gdyż mogą pojawić się objawy odstawienia lub objawy z odbicia. Stany lękowe: średnia dawka dobowa – 2-3mg, podawana w kilku dawkach podzielonych. Jednak dawka dobowa może wahać między 1-7,5mg, przy czym największą dawkę należy przyjmować przed snem. Leczenie bezsenności wynikającej z lęku lub przemijającego stresu sytuacyjnego: dawka dobowa pojedyncza – 1-2mg, przyjmowana przed snem. Pacjenci w podeszłym wieku oraz osłabieni: zalecana początkowa dawka – 1mg w dwóch dawkach podzielonych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel