Lynetoril proszek

  • Proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji Lynetoril to lek cytotoksyczny, który stosowany jest w leczeniu niektórych typów nowotworów. Lek zawiera bendamustyny chlorowodorek.
  • Lynetoril proszek
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
bendamustyny chlorowodorek (bendamustinum hydrochloridum)

Wskazania:
Lynetoril wskazany jest jako lek w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej (stadium B lub C zgodnie z klasyfikacją Bineta) – leczenie pierwszego rzutu u pacjentów, w przypadku których nie jest wskazana chemioterapia skojarzona z fludarabiną. Wskazaniem są także: chłoniaki nieziarnicze o powolnym przebiegu (monoterapia w przypadku pacjentów, u których progresja choroby nastąpiła w trakcie lub przed upływem 6 miesięcy od zakończenia leczenia rytuksymabem albo schematem, który zawierał rytuksymab; szpiczak mnogi (stadium II z progresją, stadium III zgodnie z klasyfikacją Durie-Salmon) – leczenie pierwszego rzutu; w połączeniu z prednizonem w przypadku osób starszych (powyżej 65. roku życia) niespełniających odpowiednich kryteriów do przeprowadzenia zabiegu autologicznego przeszczepienia komórek macierzystych, a także u tych, u których występują istotne klinicznie objawy neuropatii w momencie rozpoznania szpiczaka uniemożliwiające leczenie talidomidem lub bortezomidem.

Działanie:
Substancja czynna leku Lynetoril – chlorowodorek bendamustyny – to alkilujący środek przeciwnowotworowy, którego działanie (przeciwnowotworowe oraz cytobójcze) opiera się w szczególności na tworzeniu wiązań krzyżowych w pojedynczej i podwójnej nici DNA na drodze alkilacji. Prowadzi to do zaburzenia czynności macierzy DNA, syntezy DNA oraz jego naprawy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną, a także na którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w leku
- okres karmienia piersią
- żółtaczka
- ciężka niewydolność wątroby
- ciężkie upośledzenie czynności szpiku oraz znaczne zmiany w morfologii krwi
- zabiegi chirurgiczne wykonywane w okresie krótszym niż 30 dni przed rozpoczęciem przyjmowania leku
- zakażenia, zwłaszcza te, które przebiegają z leukopenią
- szczepienie przeciwko żółtej febrze

Dawkowanie Lynetoril:
Wykonywanie infuzji wymaga nadzoru lekarza mającego doświadczenie w stosowaniu leków cytostatycznych. Lek przeznaczony do infuzji dożylnej, wlew powinien trwać 30-60 minut. Z rozpoczęciem leczenia należy się wstrzymać, gdy liczba leukocytów i/lub płytek krwi spadnie odpowiednio do wartości < 3000/mcl lub < 75000/ mcl. Monoterapia przewlekłej białaczki limfocytowej: 100mg/m2 powierzchni ciała w dniach 1. i 2. cyklu leczenia, co 4 tygodnie. Monoterapia chłoniaka nieziarniczego: 120mg/m2 powierzchni ciała w dniach 1. i 2. cyklu leczenia, co 3 tygodnie. Szpiczak mnogi: 120-150mg/m2 powierzchni ciała w dniach 1. i 2. leczenia, prednizon 60mg/m2 powierzchnia ciała (dożylnie lub doustnie) w dniach 1. i 4. cyklu leczenia, co 4 tygodnie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel