Lostar tabletki

  • Letrozol to substancja czynna zawarta w leku Lostar. Jest to produkt leczniczy przeznaczony do stosowania w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie. Działa spowalniająco na rozrost komórek nowotworowych.
  • Lostar tabletki
Producent: Polpharma
Skład: letrozol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
letrozol (letrozolum)

Wskazania:
Tabletki Lostar to lek wskazany w leczeniu uzupełniającym u kobiet po menopauzie we wczesnym stadium zaawansowania raka piersi, przy stwierdzonej obecności receptorów hormonów; w przedłużonym leczeniu uzupełniającym u kobiet po menopauzie z hormonozależnym rakiem piersi we wczesnym stadium zaawansowania, po przeprowadzeniu 5-letniego standardowego leczenia uzupełniającego tamoksyfenem; w leczeniu pierwszego rzutu zaawansowanego hormonozależnego raka piersi u pacjentek po menopauzie; w leczeniu zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie (naturalnej, sztucznie wywołanej), w przypadku których nastąpił nawrót lub progresja procesu nowotworowego, a które wcześniej leczone były lekami o działaniu antyestrogenowym; w leczeniu neoadjuwantowym HER-2-ujemnego raka z receptorami dla hormonów u kobiet po menopauzie, u których niewskazana jest natychmiastowa operacja, a chemioterapia jest nieodpowiednia.

Działanie:
Letrozol to inhibitor aromatazy. Lek Lostar przeznaczony jest do leczenia raka piersi jako leczenie hormonalne. Mechanizm działania polega na blokowaniu aromatazy, powoduje to zmniejszenie stężenia estrogenów. Estrogeny (kobiece hormony płciowe) częściowo stymulują wzrost nowotworu piersi. Zmniejszenie ilości estrogenów skutkuje spowolnieniem lub zatrzymaniem rozrostu komórek guza, może także wpłynąć na rozprzestrzenianie się nowotworu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną, nadwrażliwość na substancje pomocnicze
- ciąża
- karmienie piersią
- stan przed menopauzą

Dawkowanie Lostar:
Stosować według wskazówek lekarza. Tabletki należy przyjmować doustnie, można zażywać wraz z posiłkiem lub bez posiłku. Kobiety dorosłe, kobiety w podeszłym wieku: dawka dobowa letrozolu – 2,5mg. Przy zaawansowanym raku piersi lub przy raku piersi z przerzutami należy przyjmować lek aż do momentu progresji procesu nowotworowego. Terapia uzupełniająca, przedłużone leczenie uzupełniające: leczenie zaleca się prowadzić przez 5 lat lub do nastąpienia nawrotu choroby. Terapia neoadjuwantowa: leczenie powinno trwać 4-8 miesięcy celem uzyskania optymalnych rezultatów w postaci zmniejszenia nowotworu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel