Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Krople nasercowe 30g

  • Produkt leczniczy Krople nasercowe to lek wskazany do stosowania w przypadku zaburzeń czynności serca na tle nerwicowym. Substancjami czynnymi leku są nalewki z ziela konwalii mianowanej, kwiatostanu głogu i kozłka lekarskiego.
  • Krople nasercowe 30g
Producent: Amara
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
6,71 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Krople nasercowe:

Substancje czynne: nalewka z ziela konwalii mianowana, nalewka z kwiatostanu głogu i nalewka kozłkowa. 100g kropli zawiera: Convallariae tinctura titrata – 50,0g (nalewka z ziela konwalii mianowana, ekstrahent etanol 70% (V/V), Crataegi tinctura – 25,0g (nalewka z kwiatostanu głogu, ekstrahent etanol 60% (V/V), Valerianae tinctura – 25,0g (nalewka z korzenia kozłka, ekstrahent etanol 70% (V/V). 1g produktu zawiera nie mniej niż 0,35mg flawonoidów w przeliczeniu na hiperozyd. Produkt zawiera 61 – 67 % (V/V) etanolu.

Działanie Krople nasercowe:

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Krople nasercowe są zaburzenia czynności serca na tle nerwicowym u osób dorosłych. Substancjami czynnymi lek są nalewki z kozłka lekarskiego, ziela konwalii mianowanej i kwiatostanu głogu. Lek działa uspokajająco, pomaga zwiększyć siłę skurczu mięśnia sercowego o słabym działaniu.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Krople nasercowe wskazany do stosowania w przypadku zaburzeń czynności serca na tle nerwicowym. Lek przeznaczony do stosowania u osób dorosłych – powyżej 18. roku życia.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką. Stosowanie u dzieci i młodzieży: z uwagi na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania oraz na zawartość etanolu, nie stosować poniżej 18. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Nie ma dużo danych dotyczących interakcji pomiędzy tym lekiem i innymi produktami leczniczymi. Nie obserwowano klinicznie istotnych interakcji z innymi lekami. Nie zaleca się przyjmować leków zawierających korzeń kozłka z syntetycznymi lekami uspokajającymi. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy to omówić z lekarzem, ale z uwagi na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktu oraz na zawartość etanolu nie zaleca się stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek zawiera etanol i nalewkę z korzenia kozłka, produkt (zwłaszcza przyjęty w dawce większej niż zalecana) może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn. Lek zawiera etanol – 529mg alkoholu (etanolu) w każdej jednostce dawkowania (dawka stosowana jednorazowo to 1 ml płynu – 30 kropli). Ilość alkoholu w dawce tego leku jest równoważna 14ml piwa i 6ml wina na dawkę. Alkohol może zmieniać działanie innych leków, podczas stosowania innych leków należy przed zastosowaniem tego leku skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Nie stosować u osób, które cierpią na chorobę alkoholową, padaczkę lub schorzenia wątroby.

Działania niepożądane:

U niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Przyjmowanie leku zawierającego korzeń kozłka może spowodować wystąpienie objawów żołądkowo-jelitowych (np. nudności, skurczowe bóle brzucha) – częstość nieznana.

Dawkowanie Kropli nasercowych:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie. Zalecana dawka: osoby dorosłe – 2-3 razy na dobę po 1ml (30 kropli). Nie przekraczać dawki jednorazowej 1ml. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 dawki pojedyncze leku, 3 razy po 1ml płynu (90 kropli). Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem.

Producent: Amara

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel