Etopiryna Extra x 20 tabletek

  • Jeśli szukasz skutecznego leku przeciwbólowego, przeciwgorączkowego oraz przeciwzapalnego, wypróbuj produkt leczniczy Etopiryna Extra. Zawiera on trzy substancje czynne – kwas acetylosalicylowy, paracetamol oraz kofeinę.
  • Etopiryna Extra x 20 tabletek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 29758
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,40 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancje czynne leku w jednej tabletce: kwas acetylosalicylowy – 250mg, paracetamol – 200mg, kofeina – 50mg. Pozostałe składniki: skrobia kukurydziana; celuloza mikrokrystaliczna; olej rycynowy uwodorniony; tlenek glinu, prażony.

Działanie:
Etopiryna Extra jest wieloskładnikowym produktem leczniczym. Jego działanie przeciwgorączkowe, przeciwzapalne oraz przeciwbólowe wynika z właściwości zawartych w nim substancji – paracetamolu i kwasu acetylosalicylowego. Dodatkowo kofeina wzmacnia ich działanie przeciwbólowe.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Etopiryna Extra wskazany do stosowania przy bólu głowy, również migrenowego bólu głowy. Preparat będzie skuteczny także w przypadku innych rodzajów bólów o umiarkowanym nasileniu, szczególnie tych o pochodzeniu zapalnym.

Informacje dodatkowe:
Przechowywać poza zasięgiem dzieci, w temperaturze pokojowej. Stosując lek, należy zrezygnować z picia alkoholu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub nadwrażliwości na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, której towarzyszy skurcz oskrzeli, nieżyt nosa, pokrzywka, wstrząs. Nie stosować u osób z astmą oskrzelową, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, gorączką sienną lub obrzękiem błony śluzowej nosa. Nie stosować w przypadku: czynnej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, stanów zapalnych lub krwawienia z przewodu pokarmowego; ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca; zaburzeń rytmu serca; bezsenności; zaburzeń krzepnięcia krwi, osób, które przyjmują jednocześnie preparaty przeciwzakrzepowe; pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; pacjentów przyjmujących równocześnie metotreksat w dawkach 15 mg tygodniowo (lub większych). Nie stosować u kobiet w ciąży, matek karmiących oraz u dzieci poniżej 16. roku życia.

Działania niepożądane:
Stosowanie leku może wiązać się z wystąpieniem u niektórych działań niepożądanych: zaburzenia krwi i układu chłonnego: małopłytkowość, niedokrwistość wskutek mikrokrwawień z przewodu pokarmowego, niedokrwistość hemolityczna u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leukopenia, agranulocytoza, eozynopenia, methemoglobinemia, trombocytopenia, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, wydłużenie czasu protrombinowego; zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości: świąd, wysypka, pokrzywka, rumień, zespół Stevensa-Johnsona, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, wstrząs; zaburzenia układu nerwowego: ból głowy, bezsenność; zaburzenia oka: zaburzenia widzenia; zaburzenia ucha i błędnika: szumy uszne, zaburzenia słuchu, zawroty głowy, odwracalna utrata słuchu, szum i dzwonienie w uszach są pierwszymi objawami zatrucia salicylanami; zaburzenia serca i zaburzenia naczyniowe: obrzęki, nadciśnienie, niewydolność serca; zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: obrzęk płuc pochodzenia pozasercowego, skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; zaburzenia żołądka i jelit: niestrawność, zgaga, uczucie pełności lub pieczenia w nadbrzuszu, nudności, wymioty, biegunka, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej, perforacje, zapalenie trzustki, owrzodzenie żołądka występuje u 15% pacjentów długotrwale przyjmujących kwas acetylosalicylowy; zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: ogniskowa martwica komórek wątrobowych, tkliwość i powiększenie wątroby (szczególnie u pacjentów z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów, toczniem rumieniowatym układowym, gorączką reumatyczną lub chorobą wątroby w wywiadzie), przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy, fosfatazy alkalicznej i stężenia bilirubiny; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wykwity skórne różnego rodzaju, świąd, rzadko pęcherze lub plamica, zgłaszano bardzo rzadkie przypadki ciężkich reakcji skórnych; zaburzenia nerek i dróg moczowych: białkomocz, obecność leukocytów i erytrocytów w moczu, nefropatia z martwicą brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek, w przypadku przedawkowania: znaczne obniżenie klirensu kreatyniny lub ostra martwica kanalików nerkowych z zaburzeniami czynności nerek; zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: gorączka.

Dawkowanie:
Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Tabletki należy zażywać po posiłku, popijając dużą ilością wody. Dorośli, młodzież powyżej 16. roku życia: 1-2 tabletki 3 razy na dobę. Zaleca się przyjmować najmniejszą skuteczną dawkę preparatu. Dawka dobowa wynosi maksymalnie 6 tabletek. Lek do stosowania doraźnego, nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Jeśli objawy się utrzymują, zaleca się wizytę u lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel