Gripex Zatoki Caps x 10 kapsułek

  • Kapsułki Gripex Zatoki Caps to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Za jego działanie odpowiadają zawarte w nim trzy substancje czynne – paracetamol, kofeina oraz fenylefryna.
  • Gripex Zatoki Caps x 10 kapsułek
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 30420
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
17,41 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancje czynne w jednej kapsułce leku: paracetamol – 500mg, kofeina – 25mg, fenylefryny chlorowodorek – 6,1mg. Pozostałe substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, talk, żelatyna, erytrozyna (E127), tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104), błękit patentowy V (E 131).

Działanie:
Skład leku Gripex Zatoki Caps tworzy paracetamol, kofeina oraz fenylefryna. Razem zapewniają skuteczne działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Jest to zatem produkt leczniczy złożony. Lek jest polecany do stosowania przy objawach grypy i przeziębienia. Paracetamol wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, natomiast fenylefryna to składnik udrażniający nos i zatoki. Kofeina pobudza ośrodkowy układ nerwowy, co wpływa na zmniejszenie uczucia zmęczenia oraz do ogólnej poprawy samopoczucia, w tym koordynacji i kojarzenia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Gripex Zatoki Caps wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu dolegliwości, które są związane z nieżytem błon śluzowych nosa oraz zatok (niedrożność nosa i zatok, obrzęk oraz przekrwienie śluzówki, katar, uczucie zatkanego nosa, ból głowy, gorączka, zmęczenie, ogólne rozbicie).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz zdolność obsługiwania maszyn. U osób z niewydolnością wątroby, u osób głodzonych lub nadużywających alkoholu stosowanie leku Gripex Zatoki Caps zwiększa ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży oraz u kobiet karmiących piersią. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby; choroby wrzodowej żołądka (aktualnej, przebytej); zaburzeń sercowo-naczyniowych; zaburzeń rytmu serca; nadciśnienia tętniczego; cukrzycy; stwierdzonego guza chromochłonnego nadnercza; jaskry z zamkniętym kątem przesączania; nadczynności tarczycy; stwierdzonego rozrostu gruczołu krokowego; wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej. Nie stosować u osób przyjmujących inhibitory MAO oraz w okresie dwóch tygodni od zaprzestania ich stosowania, a także u osób przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne lub zydowudynę.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić niepożądane działania uboczne: ze względu na zawartość paracetamolu: rzadko: niedokrwistość, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość, agranulocytoza, leukopenia, neutropenia, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, krwotok, bóle brzucha, biegunka nudności, wymioty, niewydolność wątroby martwica wątroby, żółtaczka, świąd, wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, nefropatie i tubulopatie (choroby nerek i dróg moczowych). Działania nefrotoksyczne są rzadkie, związane z reguły z przewlekłym stosowaniem leku. Bardzo rzadko zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych, obserwowano pojedyncze przypadki nekrolizy naskórka (toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), zespołu Stevensa-Johnsona, rumienia wielopostaciowego, obrzęku krtani, wstrząsu anafilaktycznego i zawrotów głowy. Działania niepożądane ze względu na zawartość fenylefryny: często: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, jadłowstręt; rzadko: świąd, pokrzywka, reakcje alergiczne i nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego i skurczu oskrzeli, podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, kołatanie serca, bladość skóry; bardzo rzadko: lęk, niepokój, drżenia, nerwowość, bezsenność, rozdrażnienie, zawroty i bóle głowy, omamy; częstość nieznana: zatrzymanie moczu. Działania niepożądane ze względu na zawartość kofeiny: kołatanie serca, nagłe zaczerwienienie, wysokie ciśnienie tętnicze krwi, częstoskurcz.

Dawkowanie:
Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według opisu na ulotce. Dorośli, młodzież powyżej 12. roku życia: przyjmować 1-2 kapsułki 3-4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa to 8 kapsułek. Przyjmować niezależnie od jedzonych posiłków. Podczas stosowania leku nie pić alkoholu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel