Ibufen mini Junior 0,1g x 15 kapsułek

  • Ibuprofen jest jedną z niewielu substancji o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, które można podawać dzieciom. Lek Ibufen mini Junior 0,1g w postaci kapsułek można stosować powyżej 4. roku życia.
  • Ibufen mini Junior 0,1g x 15 kapsułek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 26382
Przechowywanie: temperatura pokojowa
9,68 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancja czynna: ibuprofen. Jedna kapsułka zawiera 100mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: makrogol 600, potasu wodorotlenek, woda oczyszczona; osłonka kapsułki: żelatyna, sorbitol ciekły niekrystalizujący (E 420), maltitol ciekły (E 965), woda oczyszczona.

Działanie:
Substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym Ibufen mini Junior 0,1g jest ibuprofen. Jest to lek zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest on polecany do podawania dzieciom od 4. do 12. roku życia o masie ciała od 16 do 40 kilogramów. Jest to lek stosowany ze względu na swoje działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibufen mini Junior 0,1g wskazany do stosowania przy różnego pochodzenia bólach o słabym bądź umiarkowanym nasileniu: bólach głowy (także migrenowych), zębów, mięśni, stawów, kości, bólach pourazowych, nerwobólach, bólach uszu przy stanach zapalnych ucha środkowego, bólach towarzyszących grypie i przeziębieniu, a także przy gorączce o różnym pochodzeniu. Można stosować od 4. roku życia (u dzieci o masie ciała powyżej 16kg).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Należy chronić przed działaniem wilgoci. Stosowanie w pierwszych dwóch trymestrach ciąży oraz w trakcie karmienia piersią może się odbywać wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Kapsułki zawierają sorbitol i maltitol, dlatego osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny zasięgnąć porady lekarza przed zastosowaniem leku.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób, u których występują lub występowały takie objawy jak astma, duszność, nieżyt, obrzęk, pokrzywka po zażyciu kwasu acetylosalicylowego, a także innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku: owrzodzenia lub krwawienia z żołądka; krwawienia lub perforacji przewodu pokarmowego (powiązanego z wcześniejszym stosowaniem NLPZ); ciężkiej niewydolności serca, nerek lub wątroby; krwawień z naczyń mózgowych lub innych czynnych krwawień; zaburzeń krzepnięcia krwi. Nie stosować u osób z ciężkim odwodnieniem, u dzieci poniżej 4. roku życia lub o masie ciała poniżej 16 kilogramów, a także u kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane: często: zgaga, bóle brzucha, nudności, biegunka, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, zaparcia oraz niewielkie krwawienie z żołądka i/lub jelit; niezbyt często: reakcje nadwrażliwości z wysypkami skórnymi i świądem, jak również napady duszności; ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, zmęczenie, zaburzenia widzenia, perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego, smołowate stolce i krwawe wymioty, zaostrzenie istniejącej choroby jelita grubego (wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub choroba Crohna), zapalenie błony śluzowej żołądka; rzadko: szumy uszne, bóle boków i/lub brzucha, krew w moczu oraz gorączka (objawy martwicy brodawek nerkowych). Rzadko może również wystąpić zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi.

Dawkowanie:
Przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza bądź według opisu na ulotce. Przyjmować w trakcie posiłków lub po ich zakończeniu. Kapsułki nie wolno gryźć, ssać lub żuć, należy ją połknąć w całości, popijając sporą ilością wody (około jednej szklanki). Dzieci od 4. do 5. roku życia (16-19kg): dawka początkowa: jedna kapsułka, w razie konieczności można ją ponawiać co 6 godzin. Maksymalna dobowa dawka: 4 kapsułki (400mg). Dzieci od 6. do 9. roku życia (20-29kg): dawka początkowa: 1-2 kapsułki, w razie konieczności ponawiać co 8 godzin. Maksymalna dobowa dawka: 6 kapsułek (600mg). Dzieci od 10. do 12. roku życia (30-39kg): dawka początkowa: 1-2 kapsułki, w razie konieczności ponawiać co 6 godzin. Maksymalna dobowa dawka: 8 kapsułek (800mg). Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel