ACC 200mg x 20 tabletek

  • Acetylocysteina zawarta w leku ACC 200mg dwojako wspomaga walkę z zapaleniem oskrzeli: nie tylko upłynnia wydzielinę, ale i ułatwia jej odkrztuszanie, zmniejszając jej lepkości. Lek w postaci tabletek, które można połknąć lub rozpuścić w wodzie.
  • ACC 200mg x 20 tabletek
Producent: Sandoz
Kod produktu: 13531
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
16,04 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Informacje ogólne o ACC 200 mg

ACC 200 mg to preparat leczniczy, w formie tabletek musujących, który ułatwia rozrzedzanie i odkrztuszanie wydzieliny zalegającej drogi oddechowe. Częste infekcje pozostawiają po sobie ślady, a nie każdy syrop poradzi sobie z uciążliwą flegmą. ACC 200 mg zawiera 20 tabletek, które są bardzo wydajne i zazwyczaj wystarczają do całkowitego pozbycia się dolegliwości. Roztwór należy wypić od razu po sporządzeniu, po posiłku i minimum 4 godziny przed snem - intensywne oczyszczanie może utrudnić zaśnięcie.

ACC dla dzieci

ACC dla dzieci podaje się jako krótkotrwałą terapię wspomagającą odkrztuszanie wydzieliny, małym pacjentom w czasie zakażenia dróg oddechowych. Można go już stosować u dzieci powyżej 3 lat, zgodnie z zaleceniami lekarza lub ulotką. Zmniejsza lepkość flegmy, dzięki czemu dzieci łatwo mogą ją odkrztusić. Mimo że preparat jest stosunkowo bezpieczny, jeśli zauważymy, że u dziecka wystąpiły skutki niepożądane, natychmiast należy zaprzestać podawania preparatu i skonsultować się z pediatrą.

Skład:
Jedna tabletka zawiera: acetylocysteinę – 200mg oraz substancje pomocnicze: laktozę jednowodną – 34,4mg, celulozę mikrokrystaliczną, skrobię kukurydzianą, kwas cytrynowy, sodu cyklaminian, sacharynę sodową, magnezu stearynian, aromat cytrynowy.

Działanie:
Lek ACC 200mg zawiera acetylocysteinę, czyli pochodną jednego z aminokwasów (cysteiny). Substancja ta wykazuje działanie upłynniające wydzielinę (sekretolityczne) oraz ułatwiające odkrztuszanie wydzieliny z dróg oddechowych (sekretomotoryczne). Jest to możliwe dzięki reakcji z mostkami disiarczkowymi w łańcuchach mukopolisacharydowych, powodującej depolimeryzację łańcuchów DNA, co przekłada się na obniżenie lepkości śluzu. Dodatkowo acetylocysteina uczestniczy w wiązaniu i detoksykacji wolnych rodników, a także przyczynia się do zwiększenia produkcji glutationu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy ACC 200mg przeznaczony do stosowania w celu ułatwienia odkrztuszania poprzez rozrzedzenie wydzieliny dróg oddechowych, szczególnie pomocny w leczeniu zapalenia oskrzeli.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz u pacjentów z czynną chorobą wrzodową, ostrym stanem astmatycznym, a także u dzieci poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:
Podobnie jak inne leki preparat ACC 200mg może wywołać działania niepożądane: ze strony układu odpornościowego: niezbyt często – reakcje nadwrażliwości, bardzo rzadko – wstrząs anafilaktyczny, reakcje anafilaktyczne i rzekomoanafilaktyczne; ze strony układu nerwowego: niezbyt często – ból głowy; zaburzenia ucha i błędnika: niezbyt często – szumy uszne; zaburzenia pracy serca: niezbyt często – tachykardia; na tle naczyniowym: niezbyt często – niedociśnienie tętnicze, bardzo rzadko – krwotok; ze strony układu oddechowego: rzadko – duszność, skurcz oskrzeli, ze strony układu pokarmowego: niezbyt często – nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha, rzadko – niestrawność; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: niezbyt często – pokrzywka, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, świąd, wyprysk; zaburzenia ogólne i stany w miejscu aplikacji: niezbyt często – gorączka, częstość nieznana – obrzęk twarzy.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z ulotką lub wskazówkami lekarza. Dorośli i dzieci powyżej 14. roku życia: 1 tabletka 2-3 razy na dzień. Maksymalna dawka acetylocysteiny to 400-600mg na dobę. Dzieci w wieku 6-14 lat: 1 tabletka 2 razy na dzień. Maksymalna dawka acetylocysteiny to 400mg. Tabletkę rozpuścić w 1/2 szklanki wody, spożyć bezpośrednio po przygotowaniu lub połknąć bez przegryzania i popić wodą. Przyjmować po posiłku. Nie zażywać na noc i przed snem. Lek bez konsultacji z lekarzem stosować nie dłużej niż 4-5 dni. Jeśli po tym czasie objawy nie ustąpią lub nasilą się, koniecznie należy zgłosić sie do lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel