Polecane produkty
Skład:
Każda saszetka zawiera: substancje czynne: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) – 500mg, kwas askorbowy (Acidum ascorbicum; witamina C) – 300mg, wapń (w postaci laktoglukonianu wapnia (Calcii lactogluconas) – 1550mg) – 200mg oraz substancje pomocnicze: sodu wodorowęglan (178mg sodu), kwas cytrynowy bezwodny, aspartam, aromat cytrynowy, sodu laurylosiarczan, betakaroten 1%, powidon K-25.
Działanie:
Trzyskładnikowy lek stosowany w leczeniu oraz profilaktyce przeziębienia i grypy. Produkt leczniczy Przeziębienie i grypa marki Polfa Łódź zawiera kwas acetylosalicylowy, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) odpowiedzialny za działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe preparatu. Witamina C wraz z wapniem wspierają natomiast prawidłową czynność ścian naczyń krwionośnych, wpływają na zmniejszenie ich przepuszczalności, a także działają przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy Przeziębienie i grypa wskazany do stosowania w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy. Można stosować w przypadku: gorączki, bólów mięśniowych i stawowych, bólów zęba, bólów głowy (także migrenowych), nerwobólów. Przeznaczony dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zawiera sód oraz aspartam.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, kwas acetylosalicylowy oraz inne salicylany. Nie stosować w przypadku: czynnej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, stanów zapalnych przewodu pokarmowego, skazy krwotocznej, zaburzeń krzepnięcia krwi, przyjmowania leków przeciwzakrzepowych, zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej (w mocznicy, tężyczce, cukrzycy), zwiększonego poziomu wapnia we krwi, astmy współistniejącej z polipami nosa (wywołanymi bądź nasilonymi przez kwas acetylosalicylowy), ciężkiej niewydolności nerek, wątroby lub serca, fenyloketonurii (zawiera aspartam). Nie stosować u kobiet w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku w przebiegu grypy i ospy wietrznej.
Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zawartość jednej saszetki należy rozprowadzić w 1/2 szklanki wody, należy używać wody letniej, przegotowanej. Po rozpuszczeniu wypić, najlepiej po posiłku. Dorośli: przyjmować 1-2 saszetki 3 razy na dobę, przy czym maksymalna dobowa dawka to 6 saszetek. Młodzież powyżej 12. roku życia; osoby powyżej 65. roku życia: przyjmować po jednej saszetce 3 razy na dobę, maksymalna dobowa dawka wynosi 3 saszetki. Jeśli po 3-5 dniach stosowania leku objawy nie ustępują, zaleca się skonsultować z lekarzem.