Ranloc Med 0,02g x 14 tabletek

  • Do najczęstszych symptomów choroby refluksowej żołądka należy zgaga oraz kwaśne odbijanie. W celu złagodzenia tych objawów poleca się stosowanie produktu leczniczego Ranloc Med 0,02g, który zawiera pantoprazol
  • Ranloc Med 0,02g x 14 tabletek
Producent: Ranbaxy
Kod produktu: 31548
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
8,17 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
Substancja czynna – pantoprazol. Jedna tabletka dojelitowa zawiera 20mg pantoprazolu (w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego) oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: sodu węglan bezwodny, mannitol, krospowidon typu A, hydroksypropyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, wapnia stearynian; otoczka tabletki: Opadry 02H52369 Yellow: hypromeloza, glikol propylenowy, powidon K30, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172); otoczka dojelitowa: kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), trietylu cytrynian, sodu laurylosiarczan, tytanu dwutlenek (E 171), talk, żelaza tlenek żółty (E 172).

Działanie:
Zastosowana w produkcie leczniczym Ranloc Med 0,02g substancja czynna, czyli pantoprazol jest tzw. inhibitorem pompy protonowej. Oznacza to, że lek zmniejsza wydzielanie kwasu w żołądku. Preparat można stosować krótkotrwale w leczeniu takich objawów jak kwaśne odbijanie i zgaga. Choć już po pierwszej dawce można odczuwać złagodzenie nieprzyjemnych objawów, lek należy przyjmować do ich pełnego ustąpienia, z reguły trwa to 2-3 dni.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ranloc Med 0,02g wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (np. kwaśne odbijanie, zgaga). Lek przeznaczony dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek nie nadaje się do stosowania zapobiegawczego.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować równocześnie z atazanawirem. Nie stosować poniżej 18. roku życia, a także u kobiet w okresie ciąży i laktacji.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: ból głowy, zawroty głowy, biegunka, nudności, wymioty, uczucie pełności w jamie brzusznej i wzdęcia z oddawaniem wiatrów, zaparcia, suchość w jamie ustnej, ból i dyskomfort w obrębie brzucha, wysypka lub pokrzywka, swędzenie skóry, osłabienie, wyczerpanie lub ogólne złe samopoczucie, zaburzenia snu, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych stwierdzona w badaniu krwi; rzadko: ciężkie reakcje uczuleniowe: reakcje nadwrażliwości (reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny i obrzęk naczynioruchowy); zaburzenia wzroku (niewyraźne widzenie), bóle stawów, bóle mięśni, zmiany masy ciała, podwyższona temperatura ciała, obrzęk kończyn, reakcje alergiczne, depresja, zwiększone stężenie bilirubiny i lipidów we krwi (stwierdzane w badaniach krwi); bardzo rzadko: zaburzenia orientacji; zmniejszenie liczby płytek krwi; zmniejszenie liczby białych krwinek; częstość nieznana: ciężkie reakcje skórne: wysypka z obrzękiem, tworzenie się pęcherzy skórnych lub łuszczenie się skóry, płatowe łuszczenie się skóry i krwawienie z okolic oczu, nosa, ust lub narządów płciowych oraz gwałtowne pogorszenie stanu ogólnego lub wysypka po ekspozycji na słońce; zażółcenie skóry i oczu (spowodowane ciężkim uszkodzeniem wątroby) lub problemy z nerkami przejawiające się bolesnym oddawaniem moczu i bólem w dolnej części pleców z towarzyszącą gorączką; omamy, splątanie (szczególnie u pacjentów, u których takie objawy wystąpiły już wcześniej); zmniejszenie stężenia sodu we krwi.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Przyjmować doustnie. Zaleca się przyjmować jedną tabletkę raz na dobę o stałej porze, należy przyjmować przed posiłkiem. Tabletkę należy połykać w całości, popijając odpowiednią ilością wody. Stosować 2-3 dni, aż do momentu ustąpienia objawów. Maksymalny okres stosowania leku bez konsultacji z lekarzem to 4 tygodnie. Zaleca się skonsultować z lekarzem również w sytuacji, gdy po dwóch tygodniach nieprzerwanego przyjmowanie leku, objawy nie przechodzą.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel