Dobenox 0,25g x 30 tabletek

  • Żylaki kończyn dolnych oraz odbytu są bardzo uciążliwe i często utrudniają normalne życie. Aby złagodzić nieprzyjemne objawy tych schorzeń, warto stosować Dobenox 0,25g w postaci tabletek z jednowodnym dobezylanem wapnia.
  • Dobenox 0,25g x 30 tabletek
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 31599
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,95 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancja czynna leku – wapnia dobezylan jednowodny. Jedna tabletka zawiera 250mg wapnia dobezylanu jednowodnego oraz pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, otoczka Opadry II 57U18539 White o składzie: hypromeloza, polidekstroza, tytanu dwutlenek (E 171), talk, maltodekstryna, średniołańcuchowe trójglicerydy. Informacja o alergenach: zawiera laktozę.

Działanie:
Lek Dobenox 0,25g zawiera jako substancję czynną wapnia dobezylan jednowodny. Wpływa on korzystnie na krążenie żylne, usprawnia je oraz wykazuje działanie ochronne względem naczyń krwionośnych. Substancja ta ogranicza również przepuszczalność ścian naczyń oraz redukuje nadmierną lepkość krwi i osocza, przeciwdziałając w ten sposób zastojom i zakrzepom w naczyniach żylnych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Dobenox 0,25g wskazany do stosowania w objawowym leczeniu przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych, obejmującym łagodzenie bólów i nocnych kurczów nóg, uczucia ciężkości nóg, parestazji, obrzęków, zmian skórnych na tle zastoju krwi oraz żylaków kończyn dolnych i objawowym leczeniu żylaków odbytu.

Informacje dodatkowe:
Lek przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Pacjenci z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy oraz z nawracającym zapaleniem błony śluzowej żołądka i niewydolnością nerek powinni zachować szczególną ostrożność w trakcie przyjmowanie leku. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować z lekarzem zażywanie produktu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie zaleca się stosowania leku w I trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, Dobenox 0,25g może wywoływać działania niepożądane, które zwykle mijają samoistnie po zakończeniu stosowania leku. Rzadko (u 1 do 10 pacjentów na 10 000): nudności, biegunka, odczyny skórne, bóle stawów. Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 pacjenta na 10 000): agranulocytoza. W przypadku wystąpienia objawów agranulocytozy, czyli gorączki, bólu gardła lub krtani, bólu podczas przełykania, zapalenia jamy ustnej, zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia błony śluzowej jamy ustnej, zapalenia okolic narządów płciowych i odbytu należy bezzwłocznie przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniem lekarza lub według wskazań na ulotce. Zażywać doustnie. Przyjmować po jedzeniu. Dorośli: 2-4 tabletki na dobę. W przypadku niewydolności żylnej przyjmuje się zwykle 2 tabletki 1-2 razy dziennie, w przypadku żylaków odbytu stosuje się zwyczajowo 2 tabletki 1-2 razy dziennie. Leczenie może trwać od kilku tygodni aż do kilku miesięcy.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel