Alergo Max 5mg x 10 tabletek

  • Objawy alergii są bardzo uciążliwe i często przeszkadzają w wykonywaniu prostych czynności. Produkt leczniczy Alergo Max 5mg zawiera desloratadynę. Substancja ta leczy objawy wywołane przez alergiczne zapalenie śluzówki nosa i pokrzywkę.
  • Alergo Max 5mg x 10 tabletek
Producent: Polfa Łódź
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
10,70 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Alergo Max:

Substancją czynną leku jest desloratadyna w dawce 5mg w jednej tabletce. Pozostałe składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, kukurydziana, magnezu stearynian i krzemionka koloidalna bezwodna. Otoczka tabletki Opadry Blue 03A30735 zawiera: hypromylozę 6 cP, tytanu dwutlenek (E 171), celulozę mikrokrystaliczną, kwas stearynowy i indygotynę (E 132).

Działanie Alergo Max:

Substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym Alergo Max 5mg jest desloratadyna, która łagodzi symptomy reakcji alergicznej związanej z alergicznym zapaleniem śluzówki nosa oraz pokrzywką. Lek zwalcza takie objawy tak kichanie, swędzenie, wydzielina z nosa, zaczerwienienie i łzawienie oczu oraz świąd skóry i pokrzywka. Działanie leku utrzymuje się cały dzień, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie codziennych obowiązków. Preparat nie wywołuje senności.

Zastosowanie Alergo Max:

Produkt leczniczy Alergo Max 5mg wskazany w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej i pokrzywki takich jak kichanie, swędzenie lub wydzielina z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu. Przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Chronić przed działaniem światła i wilgoci.

Przeciwwskazania do stosowania Alergo Max:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz na loratadynę. Ze względu na niezbadany wpływ desloratadyny na dzieci poniżej 12. roku życia nie zaleca się podawać im produktu leczniczego Alergo Max 5mg. Stosowanie leku w ciąży i w czasie karmienia piersią jest niezalecane.

Działania niepożądane Alergo Max:

Jak każdy lek Alergo Max 5mg może wywołać działania niepożądane. Często występujące działania niepożądane związane z desloratadyną notowane w badaniach klinicznych: zmęczenie, suchość w jamie ustnej i bóle głowy. Po wprowadzeniu leku do obrotu: bardzo rzadko występujące działania niepożądane związane z desloratadyną (u dorosłych): ciężkie reakcje alergiczne, szybkie bicie serca, wymioty, zawroty głowy, ból mięśni, niepokój z nadmierną aktywnością ruchową, wysypka, ból brzucha, rozstrój żołądka, senność, omamy, zapalenie wątroby, kołatanie serca lub nierówne bicie serca, nudności, biegunka, bezsenność, drgawki, nieprawidłowe wyniki testów czynności wątroby. Działania niepożądane związane z desloratadyną o nieznanej częstości (u dorosłych): nietypowe osłabienie, zażółcenie skóry lub/i gałek ocznych, podwyższona wrażliwość skóry na słońce i na promieniowanie UV, zmiana w sposobie bicia serca. Działania niepożądane związane z desloratadyną o nieznanej częstości (u dzieci): wolne bicie serca, zmiana w sposobie bicia serca.

Dawkowanie Alergo Max:

Do stosowania doustnego. Dorośli i dzieci od 12. roku życia: 1 tabletka raz dziennie. Połykać, popijając wodą. Nie rozgryzać. Lek można zażywać z jedzeniem lub niezależnie od jedzenia. Jeśli po 3 dniach stosowania leku nie nastąpi poprawa lub objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel