Emla Plaster leczniczy x 2 sztuki

  • Plaster leczniczy Emla to doskonały sposób na zmniejszenie bólu i dyskomfortu związanego z nakłuciami i zabiegami. Plaster zawiera lidokainę oraz prylokainę, czyli substancje umożliwiające miejscowe znieczulenie.
  • Emla Plaster leczniczy x 2 sztuki
Producent: Astra Zeneca
Kod produktu: 33067
Przechowywanie: temperatura pokojowa
40,33 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
1 plaster leczniczy o powierzchni około 10cm2 zawiera substancje czynne: 25mg lidokainy i 25mg prylokainy oraz substancje pomocnicze: polioksyetylenowany uwodorniony olej rycynowy, karboksypolimetylen (Carbopol 974P), sodu wodorotlenek do uzyskania pH, wodę oczyszczoną.

Działanie:
Miejscowe znieczulenie zapewnia Plaster leczniczy Emla. Na środku plastra znajduje się biały krążek nasączony emulsją zawierającą dwie substancje czynne o działaniu miejscowo znieczulającym, czyli lidokainę i prylokainę. Zastosowanie emulsji pozwala na uzyskanie odpowiednio wysokich stężeń substancji leczniczych (faza oleista) oraz penetrację w głąb skóry (faza wodna), co sprawia, że mieszanina eutektyczna miejscowo działających anestetyków (Emla) jest bardzo skuteczna. Stopień działania znieczulającego zależy od czasu ekspozycji na substancje czynne oraz od liczby naklejonych plastrów. W przypadku pozostawienia plastra na skórze przez 1-2 godziny efekt znieczulenia utrzymuje się około 2 godziny.

Zastosowanie:
Emla Plaster leczniczy wskazany do stosowania w celu znieczulenia miejscowego przed nakłuciem związanym m.in. z cewnikowaniem żyły i szczepieniami, przed zabiegami medycyny estetycznej, np. zamykanie naczynek oraz przed zabiegami chirurgicznymi w obrębie skóry, m.in. przed zabiegami z użyciem lasera. Produkt dla osób dorosłych i dzieci.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować u pacjentów z wrodzoną lub idiopatyczną methemoglobinemią. Nie stosować u dzieci poniżej 3. roku życia, u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Sposób użycia:
Plastry stosować zgodnie z przeznaczeniem. Dzieci od 3. do 12. miesiąca życia: nakleić plaster na znieczulany obszar skóry. Pozostawić na co najmniej godzinę, ale nie dłużej niż 4 godziny. U dzieci do 1. roku życia nie aplikować jednocześnie więcej niż 2 plastry. Dzieci od 13. miesiąca życia do 5. roku życia: na znieczulane miejsce przykleić plaster. Produkt powinien pozostawać na skórze co najmniej godzinę, nie dłużej jednak niż 5 godzin. U dzieci poniżej 5. roku życia nie należy stosować jednocześnie więcej niż 10 plastrów. Dzieci od 6. do 12. roku życia: nakleić plaster, pozostawić go na skórze minimum godzinę, ale nie dłużej niż 5 godzin. U dzieci poniżej 12. roku życia nie należy jednocześnie stosować więcej niż 20 plastrów. Dorośli: na miejsce znieczulane nakleić 1 plaster lub więcej. Plaster pozostawić na skórze minimum godzinę, jednak nie dłużej niż 5 godzin.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel