Nurofen Mięśnie i stawy Forte 400mg x 24 tabletki

  • Substancją czynną leku Nurofen Mięśnie i stawy Forte 400mg jest ibuprofen zaliczany do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lek wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, dzięki czemu łagodzi bóle o słabym i umiarkowanym nasileniu.
  • Nurofen Mięśnie i stawy Forte 400mg x 24 tabletki
Kod produktu: 33113
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
16,71 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
1 tabletka zawiera substancję czynną ibuprofen – 400mg, w postaci dwuwodnej soli sodowej ibuprofenu – 512mg. Substancje pomocnicze: kroskarmeloza sodowa, ksylitol, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, skład otoczki: karmeloza sodowa, talk, guma arabska, suszona rozpyłowo, sacharoza, tytanu dwutlenek, makrogol 6000, atrament Opacode S-1-15094 (szelak, żelaza tlenek czerwony (E172), glikol propylenowy, amonowy wodorotlenek (E527), simeticon).

Działanie:
Nurofen Mięśnie i stawy Forte 400mg to lek przeciwbólowy, który jako substancję czynną zawiera ibuprofen. Ibuprofen zaliczany jest do niesteroidowych leków przeciwzapalnych i wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Nurofen Mięśnie i stawy Forte 400mg nadaje się do krótkotrwałego stosowania. Przeciwbólowe działanie tabletki utrzymuje się do 8 godzin.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Nurofen Mięśnie i stawy Forte 400mg wskazany do leczenia bólów o różnej etiologii o stopniu nasilenia od słabego do umiarkowanego, w tym bólów okolicy krzyżowej, bólów mięśni i stawów oraz nerwobólów. Lek przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Produkt zawiera substancje słodzące.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub na pozostałe niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować u pacjentów, u których: kiedykolwiek w wywiadzie występowały reakcje nadwrażliwości, w tym pokrzywka, nieżyt nosa, obrzęk naczynioruchowy lub astma oskrzelowa, po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych; stwierdzono czynną lub występującą w wywiadzie chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie (co najmniej dwa potwierdzone epizody owrzodzenia lub krwawienia); stwierdzono perforację lub krwawienie z przewodu pokarmowego w wyniku leczenia NLPZ; stwierdzono ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca; stwierdzono skazę krwotoczną. Nie stosować u kobiet w ostatnim trymestrze ciąży. Nie stosować u pacjentów jednocześnie przyjmujących inne NLPZ, w tym inhibitory COX-2. Lek niewskazany dla dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek Nurofen Mięśnie i stawy Forte 400mg może wywołać działania niepożądane. Niezbyt często występujące działania niepożądane: pokrzywka i świąd; bóle głowy; bóle brzucha, nudności, niestrawność; różne wysypki skórne. Rzadko występujące działania niepożądane: zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie; zaburzenia psychotyczne, depresja; szumy uszne; biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane: zaburzenia wskaźników morfologii krwi; aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; ciężkie reakcje nadwrażliwości, w tym: obrzęk twarzy, języka, krtani, duszność, spadek ciśnienia krwi; niewydolność serca i obrzęk; nadciśnienie tętnicze; wrzody, perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego, smoliste stolce, krwawe wymioty; ciężkie reakcje skórne; zaburzenia czynności wątroby; ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwłaszcza w przypadku długotrwałego stosowania leku, powodująca zwiększenie stężenia mocznika w surowicy krwi i obrzęki; zmniejszenie stężenia hemoglobiny, zmniejszenie ilości wydalanego moczu. W razie pojawienia się jakichkolwiek działań niepożądanych należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek zawartych w ulotce. Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 1 tabletka co 4 godziny. Zażywać, popijając wodą. Nie należy przekraczać dawki 3 tabletek dziennie. Nie stosować leku dłużej niż 3 dni. W przypadku konieczności dłuższego leczenia, zwłaszcza u dzieci pomiędzy 12. a 18 rokiem życia lub pogorszenia się objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel